Jak szybko pożyczyć pieniądze na konkretny cel?

Wielu ludzi po zapoznaniu się z procedurami i formalnościami obowiązującymi przy współczesnych kredytach bankowych zaczyna uważać, że szybkie pożyczenie pieniędzy jest czymś właściwie niemożliwym. Fakt, w wielu przypadkach trzeba tu przede wszystkim czekać dość długo na samo tylko podjęcie przez banki decyzji, nie mówiąc już nawet o tym, ile może trwać sprawdzenie naszej zdolności kredytowej czy kompletowanie dokumentów, jakie musimy dostarczyć do banku. Co zatem mają zrobić osoby, które co prawda mogą udokumentować dobrą zdolność kredytową, ale równocześnie zwyczajnie zależy im na czasie, bowiem stanęły akurat w obliczu jakichkolwiek nieoczekiwanych wydatków? Na rynku znajdziemy aktualnie szereg różnych alternatyw dla tych bardziej skomplikowanych kredytów – wystarczy tylko bliżej się nimi zainteresować.

Kredyty gotówkowe w bankach
Jeżeli interesuje nas prosta, szybka i pomocna pożyczka na wyjazd sylwestrowy czy jakikolwiek inny, jednorazowy wydatek tego typu to skorzystanie z kredytu gotówkowego w swoim banku jest dla nas jedną z najlepszych propozycji. Usługi te odznaczają się sporą prostotą, zaś samo korzystanie z nich jest proste i wygodne. Właściwie wszystko możemy tu załatwić przez internet – złożenie wniosku odbywa się drogą elektroniczną, a pieniądze po podjęciu decyzji przez bank od razu wpływają na nasze konto. Bardzo ważne jest tutaj to, że nie musimy czekać całymi tygodniami na taką decyzję, jak ma to miejsce chociażby w przypadku wielkich kredytów hipotecznych; w wielu bankach czas oczekiwania na odpowiedź wynosi góra kilka godzin.
Wysokość oprocentowania oraz suma jaką możemy pożyczyć znacznie różni się oczywiście w zależności od konkretnej oferty. Niektóre banki zaoferują nam tu nawet do kilkuset tysięcy złotych, a oprocentowanie wynosi zazwyczaj 10-15%. Właśnie tak wysokie oprocentowanie sprawia, że wielu ludzi wątpi czy pożyczenie w taki sposób jakichkolwiek większych sum pieniędzy – powiedzmy, powyżej kilku tysięcy złotych – ma sens. Coś takiego dobrze sprawdza się głównie w sytuacji gdy potrzebna jest nam taka właśnie pomocna pożyczka na wyjazd sylwestrowy, którą będziemy w stanie zwrócić po stosunkowo krótkim czasie.

Pożyczki pozabankowe
Innym, nieco podobnym rozwiązaniem są pożyczki pozabankowe; fakt, że nie są one udzielane przez banki tylko przez prywatne firmy niesie ze sobą więcej zalet, niż mogłoby się nam wydawać. Również i tutaj spotkamy się z praktycznie całkowitym brakiem formalności – jedyny dokument jaki będzie nam potrzebny to dowód tożsamości, a cały proces możemy załatwić w kilkanaście minut za pośrednictwem internetu. W tym wypadku nie zwraca się jednak uwagi na naszą zdolność kredytową, co jest niezwykle ważną cechą tych usług. Dzięki temu z takich rzeczy może skorzystać dosłownie każdy; nawet jeśli sami toniemy akurat w długach i nie mamy zbyt dobrej zdolności kredytowej, to i tak otrzymamy tutaj pieniądze. Wielu ludzi podchodzi jednak do tego dość sceptycznie, i trudno byłoby się temu dziwić, bowiem w umowach kredytowych możemy tu nierzadko znaleźć szereg kruczków, na które koniecznie musimy uważać. Przede wszystkim często okazuje się, że oprócz samego oprocentowania musimy tu uregulować wiele dodatkowych opłat, przez co końcowy koszt zaciągnięcia takiego kredytu staje się znacznie wyższy, niż oczekiwaliśmy. Ponadto warto pamiętać o tym, że firmy zajmujące się takimi pożyczkami niezbyt łaskawie traktują osoby które spóźniają się ze spłacaniem rat – w przypadku niektórych z nich tego typu sprawy praktycznie od razu trafią do windykacji, a kary jakie zostają na nas nałożone mogą jedynie jeszcze bardziej skomplikować naszą sytuację.

Czy warto z tego korzystać?
Możliwość szybkiego pożyczenia stosunkowo niewielkich pieniędzy na krótki czas zdobywa obecnie coraz większą popularnością, i raczej trudno byłoby się temu dziwić. Taka pomocna pożyczka na wyjazd sylwestrowy albo jakikolwiek inny wydatek tego typu rozwiązuje po prostu wiele problemów i znacząco odciąża nasz osobisty budżet, a przy okazji wybierając odpowiednią ofertę terminowe wywiązanie się z takich zobowiązań nie sprawi nam żadnych trudności. Szczególnie jednak w przypadku opisanych wyżej pożyczek pozabankowych musimy podchodzić do tego z najwyższą ostrożnością, bowiem nierozsądne traktowanie takich zobowiązań prowadzi do dużych problemów. Należy uważać przede wszystkim na fakt, że zajmujące się tym firmy kuszą nas bardzo atrakcyjnymi na pozór ofertami, przez co dość lekkomyślnie możemy się tu zdecydować na zbyt wysoką dla nas sumę i w rezultacie wpędzić się w istną pułapkę zadłużenia. Ponadto, jak już zauważyliśmy, najmniejsze nawet opóźnienia w spłacaniu długów prowadzą do poważnych problemów – przykra prawda jest taka, że dla wielu ludzi to właśnie tacy dłużnicy są najważniejszym „źródłem” dochodów.
Oczywiście, nie oznacza to, że z takich usług w ogóle nie warto korzystać. Jeśli znajdziemy faktycznie godną zaufania ofertę albo po prostu zaciągniemy kredyt gotówkowy we własnym banku, to może nam to przynieść wiele korzyści – przede wszystkim unikniemy problemów z jakimikolwiek nagłymi wydatkami, które mogą nieoczekiwanie na nas spadać.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>