Jak zdobyć dodatkowe pieniądze na wakacje?

Planowanie wakacji bywa niezwykle stresujące nie tylko dlatego, że coraz częściej nie mamy wcale pewności, czy uda się nam dostać urlop w wymarzonym przez nas terminie. Wcale nie mniej wątpliwości budzi to, czy znajdziemy alternatywę dla lata w mieście, tak wczasy na Helu, jak i urlop w słonecznej Chorwacji wiążą się bowiem z poważnym obciążeniem finansowym.

Czy warto pożyczać pieniądze na wyjazd?
Jedna z najpopularniejszych zasad odnoszących się do pożyczania pieniędzy mówi o tym, aby unikać niepotrzebnych zobowiązań i decydować się na nie jedynie wówczas, gdy nie ma już dla nas innej alternatywy. Jeżeli zatem chcemy postępować zgodnie z nią, nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Wczasy nie są najważniejszym wydatkiem w domowym budżecie, z całą pewnością więc nie powinny skłaniać nas do wizyty w banku lub pozabankowej instytucji finansowej. Czy jednak takie podejście rzeczywiście znajduje uzasadnienie? Okazuje się, że wcale nie jest to aż tak oczywiste, jak mogłoby się nam wydawać.
Jeśli analizujemy wyłącznie zyski i straty o charakterze finansowym, nie możemy nie zgodzić się z tym, że przebywanie w domu jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż wizyta w kurorcie. Pamiętajmy jednak, że wyjazd na wakacje może przynieść liczne korzyści, których znaczenia wcale nie obniża to, że nie mają wymiaru materialnego. Na pierwszy plan wysuwa się to, że poza domem zdecydowanie lepiej odpoczywamy, na kilka dni możemy bowiem oderwać się nie tylko od życia zawodowego, ale i od obowiązków związanych z życiem osobistym. W kurorcie nikt nie będzie oczekiwał od nas mycia naczyń, prania i sprzątania, znajdziemy więc czas na przyjemności, których do tej pory sobie odmawialiśmy. Nie bez znaczenia jest i to, że w trakcie wakacji możemy nie tylko opalić się, ale również zrelaksować, nabrać dystansu do pewnych spraw i odpocząć psychicznie. I nawet jeśli powrót do pracy wyda się nam bolesny, po wakacjach zyskamy energię, która przez ostatnie miesiące zdawała się być na wyczerpaniu. Jeśli zatem spojrzymy na problem z szerszej perspektywy, dojdziemy do wniosku, że pomocna pożyczka na wyjazd wakacyjny nie jest wcale złym rozwiązaniem.

Gdzie szukać wsparcia – bank
Jeśli nasza kondycja finansowa jest co najmniej znośna, a do urlopu pozostało sporo czasu, powinniśmy zastanowić się nad skorzystaniem z wakacyjnego kredytu gotówkowego przygotowywanego przez banki działające na polskim rynku. Ich właściciele zdają sobie sprawę z tego, że wakacje są znakomitą okazją do tego, by pozyskać nowych klientów, możemy więc liczyć nie tylko na bogactwo ofert, ale i na to, że wiele z nich zaimponuje nam swoją atrakcyjnością. Niestety, kredyty gotówkowe mają swoje blaski i cienie, a istnienie tych drugich nie powinno być dla nas zaskoczeniem.
Atrakcyjność kredytów gotówkowych nie budzi naszych zastrzeżeń, gdy jednak mówimy o czasie oczekiwania na przyznanie wsparcia finansowego, nie można nie zgodzić się z tych, że ich pojawienie się jest w pełni uzasadnione. O najlepszej sytuacji mogą mówić osoby, które decydują się na skorzystanie z kredytu gotówkowego w banku, w którym mają już założone konto, w takiej sytuacji bowiem ograniczenie formalności do minimum staje się czymś więcej, niż tylko sloganem reklamowym. W innym przypadku jednak starania o kredyt mogą zająć nam co najmniej kilka dni, co bywa dość kłopotliwe zważywszy na to, że naprawdę interesujące oferty pojawiają się i znikają z bardzo dużą szybkością. Nie każdy jest też traktowany przez bank z jednakową życzliwością, jeśli więc wcześniej nie decydowaliśmy się na kredyt, może okazać się, że bank nie zechce współpracować z nami.

Gdzie szukać wsparcia – pozabankowa instytucja finansowa
Jeśli zdecydowaliśmy się na sfinansowanie wyjazdu z wykorzystaniem pożyczonych pieniędzy, a oferta banku nie trafia nam do przekonania, zastanówmy się nad tym, czy naszego nastawienia nie będą w stanie zmienić pozabankowe instytucje finansowe. Ich liczba rośnie systematycznie, a najnowsze regulacje prawne przyczyniają się do tego, że obawy o nieuczciwe praktyki ze strony ich pracowników są w coraz mniejszym stopniu uzasadnione.
Za korzystaniem z pożyczek przemawia przede wszystkim ich dostępność, nie bez znaczenia wydaje się jednak i to, że oczekiwanie na przyznanie nam pieniędzy nigdy nie trwa długo. Jest to szczególnie ważne podczas planowania urlopu, gdy bowiem nie wykupimy na czas biletu lotniczego, wczasów zorganizowanych albo miejsca w pensjonacie, niemal pewne jest to, że ktoś inny skorzysta z interesującej propozycji zamiast nas.
Niestety, podobnie, jak i inne formy wsparcia, również pożyczki mają swoje wady. Niemal nigdy nie są one tak atrakcyjne, jak kredyty gotówkowe, szybkość ich przyznania należy zaś odkupić płacąc dość wysokie raty. Samo znalezienie atrakcyjnej oferty również okazuje się bardziej skomplikowane niż ma to miejsce wówczas, gdy decydujemy się na sfinansowanie wyjazdu z wykorzystaniem kredytu gotówkowego, mamy bowiem do czynienia z dużą ilością firm i stosunkowo niewielką liczbą fachowych analiz poświęconych ich propozycjom.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>