Jak sfinansować zabieg poprawiający urodę?

W dzisiejszych czasach ogromną wagę przywiązuje się do wyglądu zewnętrznego, traktując go jako czynnik zapewniający w życiu szczęście i powodzenie. Nie każdego natura obdarzyła urodą niczym z żurnala, ale najważniejsze jest to, by umieć zaakceptować siebie takim, jakim się jest. Niestety, nie wszyscy potrafią się z tym pogodzić – niezadowalający wygląd to jedna z najczęstszych przyczyn kompleksów. Takim osobom przychodzi obecnie z pomocą medycyna estetyczna.

Zielone światło dla medycyny estetycznej
Kompleksy potrafią skutecznie zrujnować człowiekowi życie i uniemożliwić mu normalne funkcjonowanie w społeczeństwie, powodując poważne zaburzenia psychiczne. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest stawienie im czoła – zwłaszcza, że dzisiaj jest wiele możliwości, by z różnymi problemami skutecznie się uporać. Odnosi się to także do kwestii związanych z prezencją – zrzucenie zbędnych kilogramów, zmiana sposobu ubierania się czy fryzury potrafią co prawda zdziałać cuda, ale niekiedy potrzebna jest ingerencja medyczna.
Zdecydowana większość Polaków jest zdania, że w wielu sytuacjach operacje plastyczne są jak najbardziej uzasadnione – zwłaszcza, gdy ratują życie bądź pomagają w zaakceptowaniu siebie. Statystycznie najbardziej tolerancyjne dla tego typu zabiegów są kobiety, a także osoby mieszkające w dużych miastach. Polacy na ogół wyrażają przekonanie, że stosowane z umiarem zabiegi medycyny estetycznej nikomu jeszcze nie zaszkodziły i nie są czymś złym.

Najszybciej po kredyt gotówkowy
W tym momencie pojawia się jednak bardzo istotna kwestia, a mianowicie – finansowanie zabiegów. Wspomniane zabiegi oznaczają dość znaczące wydatki, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Nie każdy ma bardzo dobrze płatną pracę czy zamożną rodzinę bądź oszczędności, które mógłby przeznaczyć na wspomniany cel. Przydałaby się zatem pożyczka na poprawienie urody. Jakie są dostępne na rynku warianty? Przede wszystkim jako takiej usługi przeznaczonej specjalnie na powyższe potrzeby instytucje finansowe nie posiadają w swych ofertach. Można natomiast pomyśleć o kredycie gotówkowym – to sztandarowy produkt bankowy cieszący się sporym zainteresowaniem i posiadający wiele zalet. Nie trzeba zabezpieczać go hipoteką, formalności nie są tak rozbudowane jak przy kredytach hipotecznych, zaś okres spłaty nie jest długi (maksymalnie do 10 lat). Ubiegać się można przeciętnie o sumę od kilku do nawet ponad 200 tys. zł.
Wybór kredytu gotówkowego nie jest prostą sprawą z uwagi na ilość i różnorodność ofert. Należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Kluczowe jest oprocentowanie, które w zależności od banku, a także pożyczanej kwoty i okresu spłaty, kształtuje się przeciętnie na poziomie od 13 do 15 proc. Pod tym względem najkorzystniej wypadają m. in. PLUS BANK, BNP Paribas, Deutsche Bank Polska oraz eurobank. Samo oprocentowanie to rzecz jasna nie wszystko, liczą się również RRSO oraz koszty otrzymania kredytu takie jak prowizja, marża czy ubezpieczenie. Banki często proponują atrakcyjnie oprocentowane kredyty, ale wiąże się to zwykle z koniecznością wykupienia dodatkowych produktów, np. karty kredytowej. Najlepiej zatem porównywać poszczególne oferty pod kątem całościowych kosztów. Uwaga – w pierwszej kolejności warto zainteresować się ofertami kredytowymi w „macierzystym” banku. Najczęściej stali klienci mogą liczyć na bardziej korzystne warunki.

Zamiast kredytu – pożyczka hipoteczna
W sytuacji, kiedy w rachubę wchodzi większa kwota – minimum 50 tys. zł – można zastanowić się nad pożyczką hipoteczną. Największym jej atutem jest oprocentowanie niższe niż przy kredycie gotówkowym – zaczyna się już od 5,8 proc. Wynika to z faktu, iż pożyczki hipoteczne są zobowiązaniami długoterminowymi – okres spłaty może wynieść do 25 lat. Przy analizie dostępnych na rynku propozycji należy mieć na względzie takie same aspekty jak przy kredytach gotówkowych – prowizja, marża, RRSO oraz całkowity koszt. Decydując się na zaciągnięcie pożyczki hipotecznej, trzeba pamiętać o tym, że banki wymagają tu bardzo wysokiej zdolności kredytowej, a poza tym niezbędne jest zabezpieczenie w postaci hipoteki. Załatwienie wszelakich formalności jest dość czasochłonne. W rankingach na najwyższych pozycjach pojawiają się przeważnie pożyczki udzielane przez PKO Bank Polski, Bank BPH, Alior Bank, Deutsche Bank Polska oraz Citi Handlowy.

A może pożyczka pozabankowa?
Jeszcze inną opcją jest pozabankowa pożyczka na poprawienie urody. Aktualnie pożyczki udzielane przez parabanki cieszą się niemałą popularnością. Wynika ona z dwóch podstawowych czynników. Po pierwsze – banki są bardziej zachowawcze przy rozpatrywaniu wniosków, a po drugie – Polacy mają coraz częściej problemy ze zdolnością kredytową. Zaciągając pożyczkę pozabankową, należy zważać na własne możliwości finansowe oraz indywidualne potrzeby. Nie wolno zapominać o tym, że koszty takich zobowiązań są zazwyczaj wyższe niż w przypadku usług bankowych, niemniej jednak firmy pożyczkowe stosunkowo elastycznie podchodzą do warunków umowy. Zdecydowanie opłaca się celować wyłącznie w propozycje sprawdzonych i polecanych instytucji.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>