Preferencyjne warunki pożyczki dla urzędników

Eksperci z zakresu finansów zauważają, że od kilku lat Polacy coraz chętniej sięgają po różnego rodzaju pożyczki. Badania pokazują, że niemal 70% naszych rodaków otrzymuje pensję poniżej średniej krajowej. Biorąc pod uwagę rosnące wciąż ceny towarów i usług, nietrudno domyślić się, że zapasy finansowe przeciętnego Kowalskiego oscylują wokół zera. Tymczasem zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy większej gotówki. Zakup mieszkania, samochodu, a nawet sprzętu AGD czy RTV w przypadku wielu z nas nie byłby możliwy bez pomocy banków oferujących różnego rodzaju pożyczki.

Czy każdy z nas może otrzymać pożyczkę w banku?
Wiele osób twierdzi, że nie ma nic prostszego niż zaciągnięcie kredytu w banku. Rozmaite instytucje finansowe, chcąc zdobyć klienta, prześcigają się w ofertach dopasowanych do jego indywidualnych potrzeb i możliwości. Niestety, wbrew powszechnej opinii, nie każdy z nas może liczyć na finansowe wsparcie banku. Pożyczki nie dostanie na przykład osoba, która posiada niechlubną historię kredytową, z której jasno wynika, że w przeszłości nie wywiązywała się ze spłaty zobowiązań finansowych. Podobne ograniczenia dotyczą potencjalnych klientów, którzy posiadają już zadłużenie w bankach i instytucjach parabankowych. Warunkiem uzyskania pożyczki jest ponadto zatrudnienie – na skorzystanie z niej nie mają więc szans bezrobotni. Kontrowersje budzą natomiast pracownicy zatrudnieni na umowę o dzieło bądź umowę zlecenie. Jeszcze do niedawna byli oni w zasadzie całkowicie wykluczeni z grona kredytobiorców. Zmieniająca się sytuacja na rynku pracy zmobilizowała jednak banki do przygotowania ofert również dla osób, które nie posiadają umowy o pracę.

Zawód ma znaczenie
Starając się o pożyczkę musimy wiedzieć, że dla banku ważną informacją jest wysokość naszych zarobków. Biorąc pod uwagę wynagrodzenie i sytuację rodzinną klienta bank wylicza jego zdolność kredytową, proponując określone terminy i warunki spłaty długu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w określaniu wiarygodności kredytobiorcy ogromne znaczenie ma wykonywana profesja. Uprzywilejowani są w tym względzie pracownicy sfery budżetowej wykonujący zawody publicznego zaufania. Należą do nich między innymi służby mundurowe, nauczyciele i urzędnicy.

Preferencyjne warunki pożyczki gotówkowej dla urzędników
W ostatnich latach banki coraz częściej przygotowują oferty skierowane do określonych grup zawodowych. Warto zaznaczyć, że specjalnymi względami cieszą się pracownicy administracyjni. Statystyki pokazują, że spłacalność zobowiązań finansowych jest w ich przypadku znacznie wyższa od przeciętnej. Eksperci przekonują, że osoby zatrudnione w budżetówce, pomimo niewygórowanych pensji, mogą liczyć na stabilny miesięczny dochód finansowany przez Skarb Państwa. Są również mniej zagrożone zwolnieniami. Pomocna pożyczka dla urzędników dostępna jest na przykład w Meritum Banku. Jej oprocentowanie sięga niespełna 10%, a prowizja waha się w granicach 2,5%. Przedstawiciele banku przekonują, że pracownik administracyjny może ubiegać się o kredyt do 200 tysięcy złotych, którego spłata będzie rozłożona na 10 lat. Procedury wdrożone przez bank pozwalają również uniknąć przedstawiania przez klienta zaświadczenia o dochodach. Podstawą do ubiegania się o pożyczkę jest jedynie zaświadczenie o wykonywaniu zawodu z sektora publicznego.

Kredyt na mieszkanie
Minimum formalności czeka również na urzędników, którzy planują zaciągnąć kredyt na mieszkanie. Płynność dochodów i stabilna sytuacja zawodowa sprawiają, że pracownicy sektora publicznego znacznie rzadziej spotykają się z odmowną decyzją banku, a procedura przyznania pożyczki przebiega szybciej i sprawniej niż w przypadku osób zatrudnionych w zakładach prywatnych. Mogą oni liczyć również na bardziej atrakcyjne warunki kredytu. Specjaliści podkreślają, że kluczem do osiągnięcia satysfakcjonującej propozycji ze strony banku jest negocjowanie zarówno oprocentowania jak i prowizji pożyczki. W wielu przypadkach instytucje finansowe decydują się na sporządzenie indywidualnej oferty, która w jak największym stopniu spełni oczekiwania klienta.

Wysoka cena pożyczek udzielanych przez parabanki
W sytuacjach, kiedy pieniądze potrzebne są nam natychmiast pewnym rozwiązaniem mogą okazać się pożyczki udzielane przez parabanki. Zdecydowanym atutem tego typu instytucji jest fakt, że nie wymagają one w zasadzie żadnych zaświadczeń i nie analizują naszej przeszłości kredytowej. Pomocna pożyczka dla urzędników udzielana przez instytucje pozabankowe może sięgać kwoty kilku tysięcy złotych. Specjaliści ostrzegają jednak, że są to kredyty, które generują bardzo duże odsetki i obarczone są szeregiem dodatkowych opłat, co sprawia, że powinny być zaciągane w szczególnych okolicznościach i spłacane w jak najszybszym terminie. W przeciwnym razie, może okazać się, że przyjdzie nam zwrócić wielokrotność pożyczonej sumy pieniędzy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>