Pożyczka gotówkowa zawsze w cenie

W życiu każdego człowieka nadchodzi dzień, w którym musi poważnie zastanowić się skąd wziąć pieniądze na załatanie dziury w domowym budżecie lub pokrycie nieoczekiwanych wydatków związanych z… No właśnie, mniejsza o to na jaki cel chce on przeznaczyć pozyskane środki. To indywidualna i prywatna sprawa każdego z osobna. Nie jest to także istotne dla banków i instytucji finansowych, które rozumieją potrzebę potencjalnego klienta, kusząc go bogatą ofertą pożyczek gotówkowych.

Analizujemy oferty i własne możliwości finansowe
Jeśli ostatecznie doszliśmy do wniosku, że wzięcie kredytu gotówkowego rozwiąże nasze problemy finansowe, musimy jeszcze wybrać odpowiednią ofertę. Oczywiście każdy dąży to tego, aby miesięczne raty były jak najniższe. Najtańszy kredyt gotówkowy w folderze reklamowym nie zawsze jednak spełnia oczekiwania kredytobiorcy. W praktyce okazuje się, że trzeba dopłacić do niego o wiele więcej niż na początku zakładano. A nie chodzi przecież o dodatkowe obciążenie własnego budżetu. Dlatego przed wystąpieniem o kredyt należy bardzo skrupulatnie podejść do analizy ofert dostępnych na rynku. Zbyt pochopna decyzja może nas słono kosztować. Dobrze rozpocząć poszukiwania od banku, którego jesteśmy klientem. Może przedstawić ofertę korzystniejszą niż w innych instytucjach, których nigdy nie byliśmy użytkownikami. Analiza oferty będzie miarodajna jeśli weźmiemy pod uwagę wartość RRSO, na którą składa się ubezpieczenie pożyczki, odsetki, prowizja oraz wartość pieniądza w czasie. Warto dokładnie policzyć wydatki domowego budżetu ustalając kwotę, którą będziemy w stanie przeznaczyć okresowo na spłatę długu. Dzięki temu nie narazimy się na ryzyko związane z utratą płynności finansowej. Istotny będzie tutaj czas spłaty. Chociaż atrakcyjnym rozwiązaniem wydaje się maksymalne wydłużenie okresu, w którym należy spłacić kredyt, to większa ilość niskich rat ostatecznie zwiększa jego całościowy koszt. Przy ustalaniu wysokości rat specjaliści zalecają korzystanie z kalkulatorów kredytowych, które ułatwiają symulację miesięcznych zobowiązań. Przy większej kwocie kredytu warto zadbać o ubezpieczenie, które gwarantuje ochronę przed nieprzewidzianymi okolicznościami, takimi jak utrata pracy, choroba, trwała lub czasowa niezdolność do pracy.

Zaprośmy bank do domu (online)
Pomocna pożyczka gotówkowa może zostać sformalizowana w wygodny dla nas sposób. Banki i instytucje finansowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klienta i umożliwiają załatwienie wszelkich formalności nie tylko w oddziale, ale także telefonicznie lub przez Internet. Ta ostatnia możliwość uzyskania pożyczki cieszy się coraz większą popularnością dzięki możliwości zaoszczędzenia czasu. Po złożeniu stosownej aplikacji na stronie internetowej konsultant niemalże natychmiast kontaktuje się z wnioskodawcą, w celu przedstawienia najlepszej oferty pod kątem potrzeb i zdolności klienta. Kredytobiorca może oczywiście zmienić zdanie co do wysokości oczekiwanej kwoty pożyczki lub całkowicie zrezygnować z jej otrzymania. Wypełnienie formularza na stronie internetowej ma charakter informacyjny dla banku i do niczego nie zobowiązuje. W przypadku niskich pożyczek gotówkowych, klient korzystający z usług bankowości internetowej nie będzie nawet musiał wychodzić z domu. Pomocna pożyczka gotówkowa w całości zostanie przelana na uprzednio wskazany rachunek bankowy. Ma to związek z minimum formalności jakie musi spełnić klient. Jeszcze jedną zaletą korzystania z oferty online jest możliwość wnioskowania w wielu instytucjach jednocześnie. Tym samym możemy porównać wszystkie oferty nie odchodząc od komputera. W praktyce, uzyskanie niezbędnych informacji w placówkach stacjonarnych pochłonęłoby mnóstwo cennego czasu.

Kiedy bank liczy punkty i dlaczego dobrze mieć ich dużo?
Jednym ze stałych punktów na etapie formalności związanych z rozpatrzeniem wniosku kredytobiorcy przez bank jest sprawdzenie zdolności kredytowej. Najczęściej ocena ryzyka kredytowego budowana jest w oparciu o tzw. próg punktowy. Każda informacja taka jak np. wiek, stan cywilny, miejsce zamieszkania, wysokość dochodów itp. jest odpowiednio punktowana. Uzyskanie minimum punktowego uprawnia do otrzymania kredytu. W innym wypadku bank może odmówić udzielenia kredytu, zmniejszyć jego kwotę lub wnioskować o przedstawienie dodatkowych zabezpieczeń. Wszelkie nieścisłości powstałe w wyniku niespłaconych należności bądź opóźnień w ich spłacie są notowane w Biurze Informacji Kredytowej lub w Krajowym Rejestrze Długów. Każda kolejna pożyczka może zatem realnie wpłynąć na ograniczenie zdolności kredytowej.

Dobre przygotowanie to podstawa
Pomocna pożyczka gotówkowa jest produktem finansowym, który ułatwia życie wielu ludziom. Jej zaciągnięcie jest łatwe i bezpieczne. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie, nie tylko finansowe, ale również merytoryczne. Jeśli tylko ze zrozumieniem zapoznamy się z umowami, to niestraszne nam będą formalności, które banki i tak w tym przypadku ograniczają do minimum. Dzięki temu będziemy w stanie wybrać najbardziej optymalną pożyczkę gotówkową.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>