Skąd wziąć pieniądze na święta?

Zbliżające się wielkimi krokami święta sprawiają, że na samą myśl o czasie spędzonym w gronie bliskich na naszych twarzach pojawia się uśmiech. Wiele tygodni wcześniej zaczynamy planować świąteczne menu, a także rozmyślamy nad prezentami dla rodziny i znajomych. Przedstawicielki płci pięknej z zapałem wertują szafę w poszukiwaniu idealnej kreacji, a panowie zaczynają marzyć o nowym smartfonie, czy laptopie. Nie zmienia to faktu, że nasze przepełnione radością myśli zakłóca pojawiające się co chwilę pytanie skąd wziąć na to wszystko pieniądze. Nie od dziś wiadomo, że zorganizowanie udanych świąt generuje spore wydatki. Niskie zarobki powodują, że z roku na rok coraz trudniej jest nam zaoszczędzić pieniądze na święta tak, aby wraz z ich nadejściem skorzystać ze zgromadzonych zapasów. Badania prowadzone przez instytucje finansowe pokazują, że co drugi Polak nie posiada oszczędności. Mobilizacja i samozaparcie potrzebne do odkładania gotówki na czarną godzinę również nie jest naszą mocną stroną. Zmieniający się styl życia powoduje, że chcemy cieszyć się chwilą i nie myśleć bez ustanku o tym, co czeka nas jutro. Z tego względu coraz większą popularność wśród naszych rodaków zdobywają pożyczki udzielane przez banki i instytucje finansowe. Szczególnie chętnie sięgamy po nie w okresie świąt i wakacji, kiedy okoliczności wymagają większych wpływów do budżetu, których nie jest w stanie dostarczyć comiesięczne wynagrodzenie.

Ile kosztują święta?
Przygotowanie świątecznych potraw, kupno prezentów dla bliskich, nowy strój, a może rodzinny wypad w góry? To tylko podstawowe wydatki gwarantujące niezapomniane wspomnienia tych kilku, wyjątkowych dni w roku, na które czekamy z wypiekami na twarzy. Szacuje się, że przeciętny Polak potrzebuje na zorganizowanie świąt ok. 1200 złotych, czyli tyle samo, co mieszkańcy państw zza wschodniej granicy. Dla porównania Duńczycy, Hiszpanie i Francuzi wydają ponad dwukrotnie więcej. Kwota, jakiej potrzebujemy to z jednej strony niewiele – z drugiej bardzo dużo, jeśli wziąć pod uwagę galopujące ceny produktów pierwszej potrzeby. Bardzo często pożyczka okazuje się więc swoistą deską ratunkową. Niewielkie sumy rozłożone na kilka rat sprawiają, że nie odczujemy dotkliwie jej skutków przez kolejne miesiące.

Kiedy bank przychodzi z pomocą…
Wśród pożyczek zaciąganych na zorganizowanie świąt dominują pożyczki gotówkowe. To krótkoterminowe kredyty których wysokość najczęściej nie przekracza 3 tysięcy złotych, przez co są stosunkowo łatwe do spłacenia. Ich dodatkowym atutem jest szybkość przyznawania i ograniczenie formalności do minimum. Bardzo często okazuje się, że pieniądze pojawiają się w naszych portfelach jeszcze w tym samym dniu. Nie wymagają również ubezpieczeń kredytowych i w wielu wypadkach pozbawione są prowizji. Problemu nie stanowi także dość wysokie oprocentowanie tego typu pożyczek, ponieważ niewielkie sumy nie generują wysokich odsetek. Różnorodne oferty banków sprawiają z kolei, że każdy klient może wśród nich wybrać opcję, która odpowie na jego oczekiwania i umożliwi wygodną spłatę rat.

Parabanki coraz bardziej popularne
Alternatywą dla pożyczek udzielanych przez banki są kredyty proponowane przez wszelkiego rodzaju instytucje finansowe. Bez względu na to, że parabanki w wielu z nas budzą mieszane uczucia, to ich oferty są coraz bardziej atrakcyjne i klarowne. Eksperci niejednokrotnie podkreślają, że udzielają one pożyczek na bardziej korzystnych warunkach. Klienci z kolei cenią je za szybkość działania. W wielu przypadkach pieniądze dostajemy od ręki, lub po upływie kilku minut. Parabanki są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z powodu swojej przeszłości kredytowej nie mogą otrzymać pożyczki w tradycyjnym banku. Są również niezastąpione w sytuacjach, kiedy z przyczyn od nas niezależnych pieniądze potrzebne są nam natychmiast. Pożyczka udzielana jest najczęściej na okres jednego miesiąca z możliwością przedłużenia terminu spłaty. Należy pamiętać, że wiele placówek tego typu daje możliwość wzięcia pożyczki przez Internet bez konieczności wychodzenia z domu. Minusem udzielanych przez nie kredytów jest stosunkowo wysokie oprocentowanie. Oznacza to, że zaciągnięcie pożyczki wiąże się z dużymi odsetkami. Specjaliści radzą zatem, aby dokładnie analizować oferty poszczególnych instytucji finansowych, co pozwoli zaoszczędzić nawet 300 złotych w przypadku pożyczki w wysokości 2 tysięcy. Dobrym rozwiązaniem okazują się również porównywarki kredytowe, dzięki którym będziemy mogli bardzo szybko znaleźć ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. Warto podkreślić, że parabanki udzielają z reguły dość niskich kredytów, rozłożonych na kilka rat, chociaż zdarzają się również pożyczki na całkiem duże sumy. Wiele firm, aby zachęcić klienta, proponuje również pierwszą pożyczkę zupełnie za darmo. Innymi słowy, jeśli zdecydujemy się pożyczyć pieniądze na święta w instytucji, która przewiduje taką możliwość i spłacimy dług w określonym terminie, unikniemy odsetek i zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>