Wszystko o pożyczkach bez BIK

Na pierwszy rzut oka współczesny rynek finansowy oferuje nam wiele interesujących możliwości jeśli chodzi o szybkie zdobycie pieniędzy na jakikolwiek cel, zatem w razie potrzeby nie powinno nam to raczej sprawić żadnych większych problemów. Czy jednak na pewno? W praktyce często okazuje się bowiem, że osoby którym szczególnie zależy na czasie znajdują się w dość trudnej sytuacji, bowiem większość kredytów bankowych wymaga od nas przechodzenia przez szereg formalności; co więcej, banki stawiają przed nami wiele wymagań, z powodu których wielu ludzi nie ma praktycznie żadnych szans na otrzymanie zadowalającej dla siebie pożyczki. Z drugiej jednak strony współczesny rynek finansowy jest już tak rozbudowany, że każdy z nas może na nim znaleźć wiele interesujących alternatyw, stanowiących doskonałe rozwiązanie takich problemów.

Czym są pożyczki bez BIK i kto może z nich korzystać?
Najważniejszą propozycję w tej kwestii jest oczywiście odpowiednia pożyczka bez BIK, która świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach. Nie zajmują się tym zwykłe banki – w większości przypadków spotkamy się z czymś takim w ofertach różnego rodzaju instytucji pozabankowych. Jest to praktycznie podstawowa cecha tych usług, bowiem dzięki temu nie musimy tutaj przejmować się właściwie żadnymi wymaganiami, jakie zazwyczaj stawiają przed nami banki. W przypadku takich rzeczy nie trzeba udowadniać zdolności kredytowej czy przedstawiać zaświadczenia o dochodach; co więcej, często mogą z nich korzystać również osoby o złej historii kredytowej. Jak sama nazwa wskazuje, nie korzysta się przy nich z raportów Biura Informacji Kredytowej, zatem dostęp do takich pieniędzy będziemy mieli nawet wtedy, gdy w przeszłości nie wywiązywaliśmy się z takich zobowiązań finansowych w pełni terminowo.

Kiedy warto z tego korzystać?
Oczywiście, jak większość dostępnych na rynku usług finansowych, również i pożyczki bez BIK dobrze sprawdzają się jedynie w konkretnych sytuacjach. Jest to ciekawa propozycja przede wszystkim wówczas, gdy potrzebujemy nieco mniejszych pieniędzy i równocześnie zależy nam na czasie. O możliwości skorzystania z czegoś takiego powinny wiedzieć również osoby które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej i nie mają praktycznie żadnych szans na otrzymanie standardowego kredytu w banku.

Najważniejsze zalety
Zdołaliśmy już wymienić właściwie wszystkie najważniejsze zalety tego typu usług. Odznaczają się one ogromną prostotą, dzięki czemu korzystanie z nich nikomu nie sprawi praktycznie żadnych problemów. Oprócz tego warto wspomnieć, że w odróżnieniu od większości innych kredytów bankowych klienci mają tutaj całkowitą dowolność dotyczącą tego, na co tak w ogóle zamierzamy wydać takie pieniądze. Jest to bardzo istotne, bowiem dzięki temu pożyczka tego typu może dla nas być zarówno szybkim sposobem na załatanie swojej dziury w budżecie lub też zapewnienie sobie dodatkowych pieniędzy chociażby na wakacje czy większe zakupy. W wielu przypadkach pożyczkę taką można zaciągnąć przez internet i otrzymać pieniądze w ciągu dosłownie kilkunastu minut.

Pamiętaj o kilku wadach
Podobnie jak i w przypadku każdego innego rozwiązania finansowego, również i tutaj musimy liczyć się nie tylko z samymi zaletami, ale również i kilkoma mankamentami. Przede wszystkim pożyczki te nie zapewnią nam raczej zbyt dużych sum pieniędzy; fakt, w wielu przypadkach spotkamy się z ofertami dotyczącymi nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale pożyczanie w taki sposób tak dużych sum nie ma właściwie żadnego sensu. Pożyczki take trzeba zazwyczaj spłacać w dość krótkim terminie – pod tym względem znacznie różnią się one chociażby od większych kredytów w bankach, zaciąganych nierzadko na wiele lat. Co więcej, zazwyczaj musimy liczyć się tutaj ze sporymi odsetkami, znacznie większymi niż w przypadku standardowych kredytów. Pożyczki bez BIK są dodatkowo obłożone najróżniejszymi dodatkowymi opłatami, które musimy tutaj zapłacić i które znacznie zwiększają rzeczywiste oprocentowanie naszego kredytu. Za jakiekolwiek opóźnienia w terminowym wywiązywaniu się z takich zobowiązań czekają nas spore kary finansowe, a w najgorszym wypadku – komornik.

Rozwiązanie dla każdego?
Jak zatem widać, pożyczki bez BIK posiadają także kilka istotnych wad; co prawda nie zmieniają one faktu, że w niektórych przypadkach usługi te mogą być naprawdę świetną propozycją, ale nigdy nie wolno nam zapominać o ich istnieniu. Takie podejście może na nas sprowadzić spore problemy finansowe, których wcześniej nie bylibyśmy w stanie nawet przewidzieć. Z drugiej strony skorzystanie z czegoś takiego może znacznie poprawić naszą sytuację, szczególnie jeśli spotkały nas nagłe, nieoczekiwane wydatki związane z jakimkolwiek celem. Nie musimy tutaj przedstawiać jakichkolwiek zaświadczeń dotyczących naszych zarobków czy zdolności kredytowej, przez co takie pieniądze w ciągu kilku chwil może otrzymać właściwie każdy pełnoletni człowiek. Warto po prostu podchodzić do tych rzeczy z pewną rezerwą, bowiem jak dobrze wiadomo – jeśli coś przedstawia się zbyt różowo, to na pewno muszą się w tym kryć pewne mankamenty; w przypadku takich usług mankamenty są dość liczne, zatem jeśli skorzystamy z nich zbyt lekkomyślnie to przyniesie nam to więcej szkody, niż pożytku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>