Trzy sposoby na znalezienie atrakcyjnej pożyczki

Planując większe wydatki bardzo często uświadamiamy sobie, że nie poradzimy sobie z nimi bez wsparcia finansowego. Oczywiście, nie mówimy o problemie niemożliwym do rozwiązania, nie brakuje bowiem instytucji gotowych go nam udzielić. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w momencie, w którym zależy nam na zdobyciu większej kwoty, nie możemy pozwolić sobie na nadmierne ryzyko. Jak zatem znaleźć naprawdę atrakcyjną pożyczkę?

Sposób pierwszy – analiza prospektów reklamowych
W drugiej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku nie musimy wcale się wysilać, aby zyskać informację na temat tego, czym charakteryzują się usługi finansowe oraz firmy, które je świadczą. Ich oferta jest nie tylko coraz bardziej atrakcyjna, ale i coraz łatwiej dostępna, zdecydowana większość podmiotów stara się bowiem promować swoje usługi. Jako adresaci reklam bez trudu zdobywamy informacje nie tylko o nowych kredytach gotówkowych, ale i o propozycjach pożyczek pozabankowych przeznaczonych na większe wydatki. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko analiza uzyskanych w ten sposób informacji i wybór tych rozwiązań, które sprawiają wrażenie najbardziej interesujących.
Omawiana tu metoda jawi się nam jako wygodna i nieskomplikowana, nie można jednak zapominać o tym, że posiada nie tylko zalety, ale także kilka wad. W pierwszej kolejności wypada zwrócić uwagę na to, że zarówno reklamy kredytów, jak i pożyczek są pełne niedomówień. Ich twórcy nie mogą przekazywać nam nieprawdziwych informacji, nikt nie jest jednak w stanie przeszkodzić im w stosowaniu skrótów myślowych. Nie możemy również wykluczyć tego, że choć reklamują się niemal wszystkie firmy, do nas samych wcale nie dociera każda reklama. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że przeoczymy przynajmniej kilka naprawdę wartościowych propozycji.

Sposób drugi – kalkulatory i porównywarki
Niekiedy liczby są znacznie bardziej przekonujące niż słowa, nie można przy tym zaprzeczyć temu, że znacznie łatwiej jest im zaufać. Zasada ta przyświeca twórcom kalkulatorów i porównywarek kredytowych, a więc narzędzi, dzięki którym można zestawić ze sobą kilka konkurencyjnych rozwiązań. Pierwsze kalkulatory i porównywarki powstawały już kilkanaście lat temu, ich twórcy koncentrowali się jednak przede wszystkim na kredytach hipotecznych starając się, aby tworzone przez nich rozwiązania pomogły w wyborze najlepszego z nich. Bardzo szybko okazało się, że mówimy o narzędziach charakteryzujących się dużą skutecznością, nie tylko wzrosła więc ich liczba, ale i zasięg działania. Dziś bez trudu porównamy zatem nie tylko kredyty hipoteczne, ale również kredyty gotówkowe i konsolidacyjne, a nawet pożyczki pozabankowe oferowane przez różne parabanki.
Nietrudno domyślić się, że i ta metoda nie jest wolna od kilku wad, na jedną z nich zwracają przy tym uwagę sami twórcy kalkulatorów i porównywarek. Wielokrotnie podkreślają oni, że oferują klientom banków i pozabankowych instytucji finansowych przede wszystkim narzędzie pomocnicze. Co za tym idzie, wyniki obliczeń uzyskane z wykorzystaniem kalkulatora powinny być przede wszystkim wskazówką, a nie jedynym argumentem branym pod uwagę podczas poszukiwania najbardziej niezawodnego rozwiązania. Nie można zapomnieć i o tym, że omawiane tu narzędzia różnią się między sobą, nie wszystkie są więc jednakowo skuteczne. Satysfakcjonujące rezultaty przynosi przede wszystkim korzystanie z tych, które możemy znaleźć na wartościowych stronach internetowych, chcąc znaleźć pożyczkę na większe wydatki musimy więc liczyć się z tym, że zajmie nam to trochę czasu.

Sposób trzeci – rankingi i zestawienia
Duże zainteresowanie, jakim wśród klientów cieszy się pomocna pożyczka na większe wydatki przyczyniło się do tego, że dziennikarze zatrudnieni w periodykach o tematyce ekonomicznej oraz gospodarczych portalach internetowych, nie skupiają się już dziś wyłącznie na kredytach bankowych. Osoby chcące pożyczyć pieniądze w parabanku coraz częściej mogą więc liczyć na wykonane w profesjonalny sposób zestawienia systematyzujące wiedzę na temat poszczególnych produktów finansowych. Coraz popularniejsze stają się również rankingi, na podstawie których możemy dowiedzieć się, czy mamy do czynienia z pożyczkami mniej, czy też bardziej atrakcyjnymi. Jeśli są to rankingi tworzone przez profesjonalistów możemy mieć pewność, że czołowe miejsca zajmą w nich produkty finansowe, na które warto zwrócić uwagę.
Okazuje się jednak, że nawet najbardziej wartościowy ranking jest w stanie wprowadzić nas w błąd i przyczynić się do nieporozumień. Nie wolno zatem zapominać o tym, że każdy klient ma indywidualne potrzeby i możliwości, tymczasem zestawienia bazują na modelach. Warto zwrócić uwagę i na to, że nie każdy ranking jest tak samo wiarygodny. Przed skorzystaniem z takiego rozwiązania wskazane jest więc zainteresowanie się tym, kto za nie odpowiada, jakie kryteria uwzględnia zestawienie i czemu właściwie służy. Po raz kolejny musimy przy tym brać pod uwagę to, że nawet najdokładniejsze porównanie nie będzie w stanie zestawić wszystkich pożyczek pozabankowych oferowanych na polskim rynku usług finansowych.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>