Szybkie pożyczki bez formalności?

Zapoznając się z ofertami niektórych banków dotyczącymi kredytów można odnieść wrażenie, że do skorzystania z takich właśnie usług właściwie zawsze musimy załatwiać wiele skomplikowanych formalności, przez co często jest to długi i męczący proces. Fakt, w wielu przypadkach jest to prawda, ale z drugiej strony obecność tych procedur jest w stu procentach uzasadniona; w końcu każdy bank pożyczający nam znaczne sumy pieniędzy musi dokładnie sprawdzić, czy jesteśmy faktycznie godnymi zaufania partnerami i czy będziemy w stanie w pełni terminowo wywiązywać się z takich zobowiązań. Stawia to jednak w dość trudnej sytuacji osoby, które z różnych powodów nie spełniają poszczególnych wymagań stawianych nam przez bank – każdy, kto pożycza pieniądze musi na przykład posiadać nienaganną zdolność i historię kredytową. Warto jednak wiedzieć o tym, że współczesne usługi kredytowe odznaczają się tak dużym zróżnicowaniem, że znajdziemy wśród nich wiele alternatyw dla tych rozbudowanych kredytów obarczonych licznymi formalnościami i procedurami.

Nie ograniczaj się do ofert banków
Wielu ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że banki dawno już straciły monopol rynkowy na udzielanie kredytów. Co prawda w przypadku większych sum pieniędzy nadal będziemy musieli udawać się właśnie do nich, ale jeśli chcemy pożyczyć jedynie góra kilka tysięcy złotych, to skorzystanie z pożyczki pozabankowej pod wieloma względami jest dla nas zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Na samym początku wspomnijmy o wygodzie, na jaką możemy tutaj liczyć. Jak już powiedzieliśmy, takie pożyczki nie wymagają od nas załatwiania żadnych formalności; nie musimy tu dostarczać stosu różnych dokumentów ani też czekać szczególnie długo na decyzję banku.

Pieniądze przez internet
Bardzo często jest to również pożyczka internetowa – sprawia to, że pieniądze takie możemy pożyczać dosłownie bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie wejść na stronę dowolnej firmy w której chcemy pożyczyć pieniądze i wypełnić specjalny formularz; jedynym dokumentem jaki należy tu przedstawić jest dowód osobisty. Sam czas oczekiwania na podjęcie decyzji zależy oczywiście od konkretnej firmy, ale właściwie nigdy nie jest to więcej niż kilkanaście godzin. Pożyczka internetowa znajduje się także w ofertach wielu tradycyjnych banków. Są to głównie kredyty gotówkowe, należące do najbardziej podstawowych usług bankowych, przy których nie ma konieczności przechodzenia przez skomplikowane procedury.

Kiedy warto z tego korzystać i na co należy uważać?
Brak formalności oraz ogromna wygoda stanowią niewątpliwie bardzo ważne zalety takich usług, ale należy pamiętać, że nie są one pozbawione wad. Przede wszystkim za ich pośrednictwem możemy pożyczyć jedynie dość niewielkie kwoty pieniędzy – nie znajdziemy tu raczej oferty dotyczącej sum większych niż kilkanaście tysięcy złotych. Oprócz tego, przynajmniej w przypadku pożyczek pozabankowych, musimy liczyć się z dość krótkim czasem spłaty takich zobowiązań; firmy prywatne bardzo surowo potrafią przy tym traktować wszystkich dłużników którzy nawet odrobinę spóźniają się z regulowaniem swoich zobowiązań, nakładając na nie spore kary lub nawet kierując całą sprawę do windykacji. Innym problemem jest także fakt, że w takich pożyczkach trzeba zazwyczaj uważać na wiele dodatkowych opłat, które znacznie mogą zwiększać realne ich oprocentowanie. W jakich sytuacjach mogą one zatem dobrze się sprawdzać? Jest to propozycja przede wszystkim dla osób które stanęły w obliczu nagłych wydatków i pilnie potrzebują mniejszych sum pieniędzy. Można z nich korzystać jedynie w przypadku gdy mamy stuprocentową pewność, że uda nam się spłacić je w terminie. Zaletą pożyczek tego typu jest fakt, że zdobyte za ich pomocą pieniądze możemy wykorzystać na dowolny interesujący nas akurat cel. Powinni zainteresować się nimi również ludzie którzy z jakichkolwiek powodów nie mają praktycznie żadnych szans na otrzymanie kredytu w banku; do większości pożyczek internetowych nie musimy posiadać stałych dochodów ani zdolności kredytowej. Czasami może to zatem być rozwiązanie naszej trudnej sytuacji finansowej, ale tak jak już powiedzieliśmy, musimy podchodzić do tego w bardzo ostrożny sposób, bowiem niewłaściwe korzystanie z tych usług potrafi jedynie jeszcze bardziej pogłębić nasze problemy. Przed skorzystaniem z konkretnej oferty warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z dotyczącymi jej opiniami, bowiem w taki sposób będziemy mieli pewność, że nawiązujemy współpracę z rzeczywiście rzetelną firmą.

Ogromna wygoda dla każdego
Pomimo niemałych mankamentów trudno byłoby zaprzeczyć temu, że taka pożyczka internetowa w wielu sytuacjach jest po prostu niesamowicie wygodnym rozwiązaniem, które w pewien sposób zrewolucjonizowało cały rynek finansowy. W końcu jeszcze całkiem niedawno branie jakiegokolwiek kredytu kojarzyło się nam głównie z koniecznością załatwiania szeregu formalności i przechodzenia przez skomplikowane procedury. W obecnych czasach potrzebujemy dosłownie kilkunastu minut na pożyczenia odpowiedniej dla nas sumy pieniędzy, co w wielu sytuacjach skutecznie rozwiązuje nasze problemy finansowe.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>