Szybki kredyt bez formalności – czy to możliwe?

Właściwie wszystkie usługi kredytowe udzielane przez banki dość powszechnie kojarzone są z bardzo dużymi formalnościami oraz procedurami, które zajmują nam mnóstwo czasu – wszystkie te rzeczy sprawiają, że wzięcie jakiegokolwiek kredytu jest na pozór nie tylko skomplikowane, ale i czasochłonne. Warto jednak wiedzieć o tym, że nie wszystkie usługi kredytowe są tak złożone; w niektórych przypadkach spotkamy się z bardzo łatwymi zasadami oraz decyzją podejmowaną w ciągu dosłownie kilkunastu minut. Do najważniejszych propozycji tego typu należą przede wszystkim kredyty gotówkowe i pożyczki pozabankowe, którymi nieco bliżej powinien zainteresować się każdy z nas. Sama ich charakterystyka powoduje, że w większości przypadków korzysta się z nich w obliczu nagłych wydatków, zatem nigdy nie możemy mieć pewności, czy w którym momencie nie staną się one niezbędne również i dla nas samych.

Pożyczki pozabankowe – nie martw się o formalności
Fakt, w czasie zaciągania właściwie każdego kredytu w banku musimy załatwić szereg formalności i dostarczyć na miejsce wiele różnych dokumentów, w zależności od tego, na co dokładnie zamierzamy pożyczyć takie pieniądze. Niekwestionowaną zaletą pożyczek pozabankowych jest to, że większość takich procedur zwyczajnie przy nich nie obowiązuje, bowiem nie są one udzielane przez zwykłe banki, a przez różnego rodzaju prywatne instytucje. Co jednak z tego wynika? Nikt nie będzie tu od nas oczekiwał żadnych zaświadczeń dotyczących naszej sytuacji zawodowej czy też zdolności kredytowej. Jest to bardzo istotna cecha, bowiem to właśnie takie wymagania w wielu przypadkach uniemożliwiają niektórym ludziom skorzystanie z usług bankowych – jeżeli mamy jakiekolwiek problemy finansowe, to większość banków nie będzie chciała podjąć z nami współpracy.
Brak skomplikowanych formalności niesie ze sobą również sporą wygodę. Nie musimy tu kompletować żadnych dokumentów ani też składać wizyt w bankach. Wiele firm oferuje nam możliwość złożenia wniosku i załatwienia wszelkich potrzebnych procedur za pośrednictwem internetu; często nie musimy zatem nawet wychodzić z domu aby pieniądze w ciągu dosłownie kilkunastu minut trafiły na nasze konto.

Nie tylko zalety
Pożyczki pozabankowe mają jednak zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, co pokazuje, że nie można po nich oczekiwać wyłącznie samych zalet. Przede wszystkim w umowach kredytowych nierzadko możemy znaleźć tutaj szereg „kruczków” które sprawiają, że usługi te nie zawsze są tak korzystne, jak się nam wydaje. Realny koszt wzięcia takiego kredytu może być znacznie wyższy niż podawane oprocentowanie, głównie ze względu na szereg różnych opłat jakie trzeba tutaj uregulować w czasie jego spłacania. Oprócz tego dłużnicy którzy nie wywiązują się ze swoich zobowiązań w pełni terminowo są tu narażeni na dość dotkliwe kary. Jeżeli zatem zamierzamy z tego skorzystać to koniecznie musimy mieć pewność co do tego, że nic nie stanie nam drodze do prawidłowej spłaty.

Korzystne rozwiązanie – dla kogo?
Istnieje wiele różnych sytuacji w których tego typu pożyczki są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem finansowym, z jakiego możemy skorzystać. Powinny się tym zainteresować chociażby osoby które potrzebują pieniędzy na nagłe wydatki. Może to być pożyczka na gwiazdkowe prezenty albo też na wakacyjny wyjazd – pożyczenie na takie cele kilkuset złotych nie stanowi zbyt dużego problemu, a równocześnie może to obciążyć w danej chwili nasz budżet. Oczywiście, wielu ludzi korzysta z tego w znacznie poważniejszych już celach, takich jak poprawa własnej zdolności finansowej. Warto pamiętać o tym, że z usług tych może skorzystać dosłownie każdy, nawet ktoś, kto nie posiada dobrej zdolności kredytowej, jest zadłużony i nie ma stałych dochodów. Jest to bardzo istotne, bowiem w obliczu tak poważnych problemów właściwie żaden bank nie podjąłby z nami współpracy. Oczywiście, musimy wówczas korzystać z tego w bardzo ostrożny sposób – zaciąganie dodatkowych zobowiązań finansowych nie jest zbyt skutecznym sposobem na rozwiązanie takiej trudnej sytuacji. Jak już powiedzieliśmy, jakiekolwiek opóźnienia mogą mieć tu poważne konsekwencje, zatem często okazuje się, że lekkomyślne korzystanie z takich usług wciąga nas jedynie w jeszcze poważniejsze tarapaty.

Nie zapomnij o kredytach gotówkowych
Jeżeli potrzebujemy takich szybkich pieniędzy i posiadamy konto w dobrym banku, to być może będziemy mogli również skorzystać z kredytu gotówkowego. W gruncie rzeczy jest to usługa zbliżona do pożyczek pozabankowych – z tym, że spotkamy się z tym właśnie w ofercie banku. Również i tutaj możemy załatwić wszystko za pośrednictwem internetu, choć w wielu przypadkach będziemy musieli już wykazać dobrą zdolność kredytową. Niemniej jednak jest to znacznie pewniejsze rozwiązanie, zatem jeśli ktoś jest w dobrej sytuacji finansowej ale potrzebna mu jest właśnie niewielka i szybka pożyczka na gwiazdkowe prezenty, to powinien się tym zainteresować. Przykłady takich usług pokazują, że do pożyczenia potrzebnych nam pieniędzy nie zawsze musimy przejmować się tak ogromnymi formalnościami, jak zwykło się powszechnie uważać.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>