Szybka pożyczka w każdej sytuacji

W ostatnich latach na rynku finansowym ogromną wręcz popularność zdobyły najróżniejsze usługi kredytowe które pozwalają na pożyczenie nieco mniejszych sum pieniędzy, ale za to bez załatwiania żadnych wielkich formalności czy oczekiwania na podjęcie decyzji przez bank. Trzeba przyznać, że faktycznie mają one wiele zalet i mogą być niesamowicie przydatne w niektórych sytuacjach, choć oczywiście przed skorzystaniem z nich należy jak najdokładniej zapoznać się z warunkami przy nich obowiązującymi, bowiem wielu ludzi z powodu lekceważenia takich spraw zdołało już wpędzić się w istną pułapkę zadłużenia. Usługi te same w sobie są ponadto bardzo zróżnicowane – spotkamy się z nimi zarówno w bankach jak i różnych pozabankowych instytucjach. To, które z nich będą dla nas najlepsze zależy już tylko i wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb.

Podstawowe rodzaje
Wśród takich prostych i szybkich pożyczek w pierwszej kolejności należy wymienić kredyty gotówkowe, z którymi spotkamy się w bankach. Są one pozbawione większych formalności, w czasie korzystania z nich nie musimy spełniać żadnych rygorystycznych warunków – co nie oznacza, że są one całkiem nieobecne, o czym powiemy za chwilę – a cały ten proces możemy załatwić za pośrednictwem internetu; czas oczekiwania na rozpatrzenie naszego wniosku nie jest zwykle dłuższy niż kilka godzin. Jeśli chodzi o same wymagania stawiane przed kredytobiorcami to, niestety, banki sprawdzają tu naszą zdolność kredytową. Nie jest to co prawda tak dogłębna analiza jest w przypadku chociażby wielkiego kredytu hipotecznego, ale osoby bez stałego zatrudnienia i zaświadczenia o dochodach mogą mieć spore trudności w otrzymaniu takich pieniędzy. Z drugiej strony niektóre banki idą tu na rękę swoim klientom, oceniając ich zdolność kredytową nie po udokumentowanym zatrudnieniu a po wysokości wpływów wpłacanych co miesiąc na ich konto. Jest to wbrew pozorom bardzo ważne, bowiem dzięki temu mogą z tego korzystać chociażby osoby w dość skomplikowanej sytuacji zawodowej.
Inną propozycją są tu pożyczki pozabankowe – jak sama nazwa wskazuje, są one dostępne w ofertach prywatnych instytucji. Jest to właściwie podstawowa ich zaleta, bowiem dzięki temu nie obowiązują przy nich żadne formalności i procedury charakterystyczne właśnie dla usług bankowych. Zazwyczaj są one udzielane od ręki, bez sprawdzenia naszej zdolności kredytowej, przez co można z nich skorzystać w praktycznie każdej sytuacji – nawet wtedy, gdy zmagamy się z licznymi problemami finansowymi i żaden bank nie nawiązałby z nami współpracy.

Wysokość pożyczki i oprocentowanie
Warunki współpracy w przypadku takich pożyczek różnią się oczywiście od tego, z czym spotkamy się przy większych kredytach bankowych. Są to przede wszystkim pożyczki krótkoterminowe, których nie zaciąga się raczej na czas dłuższy niż kilkanaście miesięcy. Wysokość sumy jaką będziemy mogli to pożyczyć jest uzależniona od konkretnej oferty, ale nie możemy raczej spodziewać się żadnych naprawdę dużych już pieniędzy. W większości przypadków liczby wahają się tu od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Również oprocentowanie znacznie się tu różni w zależności od wysokości pożyczanej przez nas sumy, czasu kredytowania i wielkości spłacanych rat – czasami zostanie będzie ono wynosiło około 6%, choć w niektórych przypadkach zbliża się nawet do 20%.

Kto najbardziej z tego skorzysta?
Jak już powiedzieliśmy, istnieje wiele różnych sytuacji, w których skorzystanie z takich usług jest dobrą propozycją. Może to być przede wszystkim świetna pożyczka dla samotnej matki która znajduje się akurat w trudnej sytuacji finansowej i żaden bank nie chce nawiązać z nią współpracy. Często korzystają z tego osoby zadłużone lub zmagające się z brakiem zatrudnienia; o ile ciężko byłoby nam wówczas otrzymać kredyt gotówkowy, to pożyczki pozabankowe stoją przed nami otworem. Oczywiście, może to być ciekawa propozycja również i dla osób które są akurat w dobrej sytuacji finansowej, ale które stanęły akurat w obliczu jakichkolwiek nieoczekiwanych wydatków. Na takie pożyczki decydują się chociażby ludzie wyjeżdżający na wakacje albo potrzebujący zastrzyku gotówki na niewielki remont w domu.

Podchodź do tego ostrożnie
Mimo wszystko jednak z kilku powodów do korzystania z pożyczek pozabankowych należy podchodzić w ostrożny sposób. Przede wszystkim nie wolno nam pożyczać sumy większej niż to, co jest nam rzeczywiście potrzebne, bowiem przy takim podejściu możemy wpędzić się w spore kłopoty finansowe. Firmy pozabankowe kuszą nas sporą swobodą przy wyborze kwoty jaką zamierzamy pożyczyć, zatem jeśli nie będziemy mieli się na baczności to łatwo będziemy mogli stracić tu zdrowy rozsądek i zadłużyć się na dość duże sumy. Równocześnie wszelkie opóźnienia w spłacaniu takich zobowiązań kończą się nierzadko poważnymi karami; warto zatem traktować to realnie i mieć świadomość swoich możliwości finansowych. Dobrze będzie również poświęcić nieco czasu na znalezienie faktycznie atrakcyjnej dla siebie oferty, chociażby korzystając ze specjalnego kalkulatora kredytowego.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>