Skąd pozyskać fundusze na specjalistyczne oprogramowanie?

Eksploatacja komputera wiąże się z szeregiem różnych wydatków. Zwłaszcza gdy komputer nie służy nam jedynie jako narzędzie do przeglądania internetu i tym podobnych rozrywek, ale jako instrument do specjalistycznych działań, w tym do prowadzenia firmy,w związku z czym musimy zainwestować w profesjonalne oprogramowanie. Nie zawsze jednak jesteśmy na tego rodzaju inwestycję przygotowani pod względem finansowym. Specjalistyczne oprogramowanie sporo kosztuje. Co zrobić, jeśli niezbędnym narzędziem pracy jest dla nas komputer wraz z dedykowanym oprogramowaniem, ale nie możemy sobie na taki software pozwolić? Warto pomyśleć o korzystnej pożyczce.

Ile kosztuje eksploatacja komputera?
Wszechobecność komputerów jest rzeczą niepodważalną. Czasy, w których komputery posiadały jedynie firmy i nieliczne osoby, już dawno minęły. Dziś są jest tak powszechnymi rzeczami, jak telewizory. Osoby, które używają komputera jedynie do celów rozrywkowych, nie muszą na ogół martwić się o inne związane z komputerem wydatki. Zakup samej maszyny jest w zasadzie jedynym poniesionym kosztem. Jeśli zaś chodzi o oprogramowanie, to spokojnie można bazować na darmowych aplikacjach szeroko dostępnych w internecie. No, chyba, że ktoś jest zapalonym graczem, wtedy jakąś sumę pieniędzy należy wygospodarować na ulubione gry.
W większości wypadków, bezpłatny software w zupełności wystarcza do takich czynności, jak serfowanie po internecie, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki. Finansowe schody pojawiają się dopiero w momencie, gdy chcemy za pośrednictwem komputera wykonywać poważniejsze czynności. Często jednak z braku środków własnych jedynym wyjściem z sytuacji jest jakaś pomocna pożyczka na oprogramowanie. Jej ostateczna wysokość zależna jest oczywiście od tego, co zamierzamy kupić. Pakiet programów do prowadzenia firmy? Profesjonalny program do edycji fotografii? A może „wirtualne studio muzyczne”? Niemal w każdym przypadku fachowego, rozbudowanego oprogramowania, musimy liczyć się z wydatkami wynoszącymi od około tysiąca do kilku tysięcy złotych. Kwota ta nie jest znikoma, czasem trudno zaoszczędzić choćby tyle, z drugiej strony, nie jest też zawrotnie duża, pomocna pożyczka na oprogramowanie nie powinna zatem stanowić większego problemu.

Najlepsze sposoby finansowania oprogramowania komputerowego
Jednym ze sposobów na sfinansowanie potrzebnych nam programów komputerowych jest kupno produktu na raty. Jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego. Przypuśćmy, że jesteśmy na początkowym etapie rozwijania własnej działalności i nie posiadamy stałego źródła dochodów – zakup na raty może być w takich okolicznościach niemożliwy do przeprowadzenia. To samo dotyczy kredytu w banku, nawet niskiego, karty kredytowej lub limitu debetowego – w przypadku każdego z tych produktów finansowych możemy spotkać się ze zwyczajną odmową, jeżeli nie jesteśmy w stanie udokumentować zarobków. Jeśli nie bank, to pozostaje pożyczka w prywatnej firmie. Tę formę pomocy finansowej może uzyskać niemal każdy, bez względu na to, czy posiada stałe dochody, czy też nie. Firmy pożyczkowe przeważnie nie sprawdzają zainteresowanych na okoliczność wypłacalności, wszelkie kwestie formalne ograniczone są do minimum. Powstaje tylko pytanie, czy będziemy w stanie spłacać tę pożyczkę w terminie wraz z kosztami oprocentowania, które są w przypadku firm pożyczkowych na ogół wyższe niż w przypadku banków. Jest to kluczowa kwestia, jeśli odpowiemy na nią pozytywnie, możemy spokojnie wybrać się do dobrej firmy pożyczkowej bez obawy, że wmanewrujemy się w finansowe tarapaty.
Jeśli rozkręcamy własny interes, nie dysponujemy wystarczającym kapitałem, a dane oprogramowanie jest nam potrzebne do jego prowadzenia biznesu, warto poszukać najkorzystniejszej oferty pożyczkowej i wystąpić o pomoc finansową! Rozłożona na wygodne raty pomocna pożyczka na oprogramowanie rzędu tysiąca czy nawet kilku tysięcy złotych nie powinna stanowić problemu nawet dla osoby, która dopiero zaczyna realizować pierwsze zlecenia dla klientów. Pamiętajmy, że inwestując w program, inwestujemy w siebie.

Czy warto brać pożyczkę na software?
W dobie piractwa oprogramowania komputerowego wiele osób z góry odrzuca kupowanie jakiegokolwiek software’u bazując na kopiach ściągniętych z internetu. Nie zapominajmy, że korzystając z takiej praktyki, nie tylko działamy nielegalnie, ale i obniżamy renomę naszej działalności. Realizowanie zleceń dla klientów przy pomocy pirackiego oprogramowania nie jest dobrze widziane w żadnej branży. To samo dotyczy pakietów do księgowości i innych programów usprawniających funkcjonowanie firmy – posiadanie licencjonowanego software’u to priorytet. Poza tym, ściągając programy z internetu, zazwyczaj mamy do czynienia z wersjami bardziej ubogimi, pozbawionymi niektórych funkcji lub z aplikacjami uszkodzonymi. Wahając się między opcją nielegalnego oprogramowania a pożyczką zdecydowanie warto odłożyć tę pierwszą opcję na bok, wziąć pożyczkę i zainwestować w porządny, dobrej jakości software, który pozwoli nam rozwinąć nasze biznesowe skrzydła.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>