Pożyczki na rodzinne wydatki

Każdy, kto ma na utrzymaniu własną rodzinę doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudnym zadaniem jest spełnianie wszystkich potrzeb jej członków oraz dbanie o dobrą kondycję finansową swojego gospodarstwa domowego. Ciągłe wydatki z tym związane sprawiają, że czasami zwyczajnie nie jesteśmy w stanie udźwignąć takich obciążeń i musimy szukać pomocy na zewnątrz. Z taką pomocą mogą nam przyjść najróżniejsze usługi kredytowe, z czego wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy. Znajdziemy wśród nich rzeczy pozwalające zarówno na pokrycie nieoczekiwanych wydatków rodzinnych jak i na zapewnienie sobie odpowiedniego miejsca do życia. Oczywiście, z takich usług nie należy korzystać w zbyt lekkomyślny sposób, bowiem wpędzimy się wówczas w znaczne problemy finansowe. Niemniej jednak przy odpowiednim podejściu będą one mogły znacznie polepszyć sytuację w naszej rodzinie.

Kredyt na mieszkanie dla rodziny
Kupno własnego mieszkania lub zbudowanie domu stanowi poważny wydatek, szczególnie dla młodych osób zakładających własne rodziny – właściwie mało kto może pozwolić sobie na pokrycie czegoś takiego z własnych środków. Z tego też powodu warto zapoznać się z usługami kredytowymi dostępnymi obecnie na rynku, które będą w stanie znacznie nam wówczas pomóc. Najważniejszą propozycją są oczywiście cieszące się aktualnie znaczną popularnością kredyty hipoteczne. Taki kredyt na mieszkanie pozwala nam na zakupienie interesującej nas nieruchomości, ale warto pamiętać, że wiążą się z tym pewne mankamenty. Przede wszystkim kredyty takie są zaciągane na dość długi okres – nierzadko nawet kilkadziesiąt lat – przez co musimy być przygotowani na to, że będziemy przywiązani do danego mieszkania praktycznie przez większą część naszego życia. Oprócz tego same warunki na jakich pożyczamy tu pieniądze mogą znacznie się od siebie różnić w zależności nie tylko od danej oferty, ale również i od naszej sytuacji. Na przykład, im większy wkład własny jesteśmy w stanie wnieść w zakup nieruchomości, tym niższe oprocentowanie zaoferuje nam bank – czasami może nawet okazać się, że branie takiego kredytu kompletnie się nam nie opłaca. Przed nawiązaniem z nami współpracy bank dokładnie sprawdzi również naszą zdolność kredytową, co dla niektórych osób może być poważną przeszkodą. Nierzadko okazuje się, że młode osoby nie mają zbyt dużych szans na otrzymanie takiego kredytu, bowiem nie mogą udokumentować wystarczająco dużych zarobków czy stabilnego zatrudnienia.
Innym, bardzo pomocnym dla osób zainteresowanych takimi kredytami rozwiązaniem jest rządowy program „Mieszkanie dla Młodych”, który funkcjonuje od 2014 roku. Mogą z niego korzystać osoby do 35 roku życia – skierowany jest on nie tylko do rodzin, choć to właśnie one powinny zainteresować się nim najbardziej. Biorąc w nim udział otrzymamy dopłatę do zaciąganego przez nas kredytu w wysokości minimum 10% wartości mieszkania, choć w poszczególnych przypadkach będziemy mogli dostać jeszcze więcej. Na przykład, pary posiadające dziecko otrzymują tu dodatkowe 5%, a w sytuacji gdy w ciągu pięciu lat od zakupu mieszkania w rodzinie pojawi się kolejny potomek, możemy liczyć na następne 5%. Istnieją tu jednak pewne ograniczenia – kupowane przez nas mieszkanie musi pochodzić z rynku pierwotnego, a jego powierzchnia nie może przekraczać 75 m kw. Niemniej jednak jest to fantastyczna pożyczka dla rodzin która pozwala na zapewnienie sobie dobrego mieszkania już na samym starcie swojego dorosłego życia.

Pożyczki na mniejsze wydatki
Pożyczka dla rodzin nie musi oczywiście oznaczać żadnych wielkich pieniędzy na jakiekolwiek poważne wydatki – czasami możemy po prostu zyskać środki na niewielkie z pozoru wydatki związane z utrzymaniem naszych domowników. Jeśli w naszej rodzinie pojawiły się jakiekolwiek nieoczekiwane problemy finansowe, to warto zainteresować się specjalnymi pożyczkami pozabankowymi. Istotną ich zaletą jest to, że nie obowiązują przy nich właściwie żadne formalności z jakimi musimy radzić sobie w bankach, przez co pieniądze za ich pośrednictwem można otrzymać w ciągu dosłownie kilkunastu minut. Co więcej, zdobyte w taki sposób środki możemy przekazać na dowolny cel; nie ma zatem żadnego znaczenia to, czy mają to być wydatki związane z wakacyjną wycieczką czy też z potrzebami naszych dzieci. Warto jednak pamiętać o tym, że kredyty takie bierze się na dość krótki czas, a niekiedy opóźnienia w ich spłacaniu prowadzą do poważnych konsekwencji.

Kredyty samochodowe
Inna bardzo przydatna pożyczka dla rodzin to kredyt samochodowy – jak dobrze wiadomo, dobry samochód rodzinny jest bardzo ważny dla każdego z nas. Aktualnie możemy zaciągać kredyty zarówno na nowe jak i używane samochody, choć warto pamiętać o tym, że stan interesującego nas pojazdu oraz wysokość wkładu własnego jaki jesteśmy w stanie tu wnieść ma spory wpływ na oprocentowanie, jakie zostanie nam zaproponowane. Również i w tym przypadku musimy także liczyć się ze zobowiązaniem zaciąganym na dłuży czas, minimum kilka lat. Niemniej jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby kupić dla swojej rodziny odpowiedni samochód.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>