Pożyczki – gotówka dla każdego

Współczesny rynek finansowy stoi już na tak wysokim poziomie rozwoju, że właściwie w każdej sytuacji może nam zaoferować odpowiednie rozwiązanie. Szczególnie szeroką kwestię stanowią oczywiście usługi kredytowe, na których – z czego być może wielu ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy – dosłownie opiera się mnóstwo dziedzin dzisiejszej gospodarki. Trudno zatem byłoby dziwić się temu, że odznaczają się one tak ogromnym zróżnicowaniem, i niektóre z nich są tworzone specjalnie z myślą o konkretnych wymaganiach danych klientów. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że wraz z rozwojem całej tej branży pod wieloma względami znacznie zwiększyły się również same tylko wymagania jakie banki stawiają przed swoimi kredytobiorcami. Sprawia to, że w niektórych sytuacjach zwyczajnie nie będziemy mogli skorzystać z interesujących nas akurat usług, bowiem nie spełniamy określonych warunków z tym związanych. Dotyczy to właściwie wszystkich pożyczek bankowych, ale najbardziej muszą się tutaj mieć na baczności osoby zainteresowane chociażby kredytami hipotecznymi czy samochodowymi. Warto zatem zainteresować się najważniejszymi powodami, dla których bank może odrzucić nasz wniosek o przyznanie kredytu.

Zdolność kredytowa

Obecnie w czasie rozpatrywania takich wniosków składanych przez klientów banki podchodzą z ogromną wygodą do tak zwanej zdolności kredytowej – jeśli nie jesteśmy w stanie jej wykazać, to raczej nie powinniśmy oczekiwać przyznania nam jakiegokolwiek zadowalającego nas kredytu. Jest to bardzo szeroka kwestia, na którą składa się zazwyczaj całe mnóstwo różnych czynników. Przede wszystkim wpływ na to ma nasza ogólna sytuacja życiowa; wiek, stan posiadanego majątku oraz przede wszystkim nasze zarobki. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o samą ich wysokość, ale także i o rodzaj wykonywanej przez nas pracy; nawet jeśli zarabiamy całkiem dużo ale nasze stanowisko jest dość niepewne, to i tak nie posiadamy dobrej zdolności kredytowej. Jeżeli zatem nie będziemy w stanie spełnić takich warunków, to bank albo zaproponuje nam niezbyt korzystne dla nas warunki współpracy, albo całkowicie odrzuci nasz wniosek.

Zła historia kredytowa

Kolejnym czynnikiem mogącym całkowicie odebrać nam wszystkie szanse na otrzymanie odpowiedniego kredytu jest zła historia kredytowa, stanowiąca zresztą źródło potężnych problemów dla bardzo wielu ludzi. Jak łatwo można się domyśleć, dotyczy ona wszystkich problemów z terminowym wywiązywaniem się z tego typu zobowiązań, jakie tylko mogliśmy mieć w przeszłości. Warto jednak wiedzieć o tym, że wcale nie musiały to być żadne ogromne opóźnienia w spłacaniu wielkich kredytów, bowiem w grę wchodzą tutaj nawet mandaty których nie uregulowaliśmy w terminie. Wszystkie informacje związane z takimi kwestiami przechowywane są przez Biuro Informacji Kredytowej, do których w razie potrzeby bank ma nieograniczony dostęp.

Co zrobić po odrzuceniu naszego wniosku?

Na samym początku powiedzieliśmy, że rynek kredytowy stoi w chwili obecnej na bardzo wysokim poziomie rozwoju. Jeżeli zatem żaden bank nie chce nawiązać w tej kwestii z nami współpracy, to właściwie zawsze powinniśmy być w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie alternatywę, która zaoferuje nam zadowalające sumy pieniędzy. Do zdecydowanie najlepszych propozycji tego typu zaliczają się szeroko rozumiane pożyczki pozabankowe – w gruncie rzeczy jest to łatwo dostępna gotówka dla każdego, a samo skorzystanie z takich usług nigdy nie sprawi nam żadnych problemów. Przede wszystkim zajmujące się nimi instytucje nie sprawdzają w czasie ich udzielania właściwie żadnych, wymienionych wcześniej kryteriów; sprawia to, że możemy z tego skorzystać nawet w bardzo trudnej sytuacji finansowej, kiedy żaden bank nie chciałby nawet słyszeć o współpracy z nami.

Podchodź do tego z rezerwą

Istnieje oczywiście wiele różnych zalet takich właśnie pożyczek pozabankowych, ale podobnie jak i w przypadku właściwie każdego innego rozwiązania, również i tutaj musimy liczyć się z paroma wadami. Przede wszystkim pożyczki te nakładają na nas spore oprocentowanie, znacznie większe niż to, jakie musimy spłacać w przypadku większości kredytów bankowych. Co więcej, spotkamy się tutaj z szeregiem dodatkowych opłat, o których niekoniecznie jasno i przejrzyście musi mówić umowa kredytowa; oprócz tego najmniejsze nawet opóźnienia w spłacaniu takich zobowiązań kończą się zazwyczaj sporymi karami. Wszystko to sprawia, że takie usługi mogą co prawda być bardzo pomocne, ale zawsze powinniśmy podchodzić do nich w odpowiedni sposób i z jak najwyższą rezerwą, bowiem w przeciwnym wypadku przynoszą nam one jedynie więcej szkody, niż pożytku. Usługi takie przeznaczone są dla każdego, i każdy może z nich skorzystać; równocześnie jednak często okazuje się, że z tego powodu dość lekkomyślnie decydują się na to osoby, które zwyczajnie nie mają możliwości skutecznego wywiązywania się z takich zobowiązań. Coś takiego prowadzi równocześnie do bardzo trudnej sytuacji finansowej; z tego też powodu przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z czegoś takiego zawsze musimy z najwyższą możliwą uwagą zapoznać się z umową kredytową oraz wszystkimi warunkami związanej z tym współpracy.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>