Pożyczka na inwestycje dla firmy

Decydując się na założenie własnej firmy musimy być przygotowani na to, że często jest to praktycznie nieustanna walka z licznymi problemami finansowymi i koniecznością dokonywania niemałych inwestycji związanych z rozwojem takiego przedsiębiorstwa. Oczywiście, pełne pokrycie wszystkich takich potrzeb nie jest niczym prostym, szczególnie dla tych początkujących biznesmenów – w wielu przypadkach okazuje się, że pieniądze potrzebne są tu dosłownie na wszystko, a równocześnie ich brak skutecznie hamuje nasz rozwój i ogranicza zyski. Każdy przedsiębiorca powinien zatem wiedzieć o tym, że na współczesnym rynku finansowym dostępnych jest wiele interesujących usług, które mogą stanowić skuteczne rozwiązanie takich problemów. Banki chętnie nawiązują współpracę z firmami, oferując im odpowiednie wsparcie finansowe na zaspokojenie ich potrzeb inwestycyjnych. Oczywiście, do otrzymania takiego kredytu musimy spełnić szereg różnych wymagań, ale jeśli podejdziemy do tego we właściwy sposób, to na pewno znajdziemy odpowiednią dla siebie ofertę.

Kredyty inwestycyjne
Najbardziej podstawowym rozwiązaniem dla przedsiębiorcy chcącego wzmocnić rozwój swojej firmy jest pożyczka inwestycyjna; jak sama nazwa wskazuje, otrzymujemy tutaj pieniądze które możemy wykorzystać na określone z góry cele związane z potrzebami naszego przedsiębiorstwa. Warto jednak przygotować się na to, że korzystanie z takich rzeczy nie jest wcale tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim banki często dość niechętnie patrzą na współpracę z początkującymi przedsiębiorcami, w przypadku których istnieje spore ryzyko rychłego bankructwa. Z tego też powodu w czasie ubiegania się o kredyt będziemy musieli zrobić jak najlepsze wrażenie na pracownikach banku i przekonać ich, że jesteśmy rzeczywiście godnymi zaufania partnerami do współpracy. Pomocne może tu być przygotowanie profesjonalnego biznesplanu i przedstawienie w nim wszystkich perspektyw czekających nasze przedsiębiorstwo w przypadku, gdy uda nam się uzyskać takie wsparcie finansowe. Innym problemem jest jednak fakt, że początkujący przedsiębiorcy rzadko kiedy mogą liczyć na otrzymanie dużego kredytu – zazwyczaj są to kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych, choć w ostatnich latach sytuacja zaczęła się tu znacznie poprawiać na korzyść kredytobiorców. Same koszty takiego kredytu mogą znacznie się od siebie różnić w zależności od konkretnej oferty. Oprocentowanie często jest tutaj dość korzystne, bowiem nie przekracza ono 10%, ale realne koszty – po doliczeniu wszystkich dodatkowych opłat – mogą być nieco wyższe. Istotną zaletą jest jednak fakt, że kredyty takie często są udzielane na dłuższy okres, nawet do 20 lat, oczywiście w przypadku, gdy uda nam się tu uzyskać większą już sumę pieniędzy.

Kredyt obrotowy na bieżącą działalność
Jeżeli standardowa pożyczka inwestycyjna jest w danym momencie poza naszym zasięgiem lub po prostu sama jej charakterystyka nie do końca nas zadowala, to powinniśmy zainteresować się innymi rozwiązaniami dla przedsiębiorców, takimi jak przede wszystkim kredyty obrotowe. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób szukających sposobu na sfinansowanie bieżących kosztów, związanych chociażby z zatrudnianiem pracowników czy kosztami paliwa i utrzymania lokalu naszej firmy. Zazwyczaj są one udzielane na okres mniej więcej jednego roku, ale istnieją oferty z dłuższym czasem kredytowania. Sam sposób ich spłacania jest dość wygodny, bowiem w niektórych bankach możemy go w pełni dostosować do naszych indywidualnych warunków i na przykład wykonywać tylko jeden przelew w określonych odstępach czasu.

Inwestycje z leasingiem
Jeżeli interesują nas inwestycje w postaci chociażby zakupu dla naszej firmy nowego samochodu czy jakiegokolwiek droższego już sprzętu, to idealną propozycją będzie dla nas leasing. Jest to świetny sposób na sfinansowanie takiego rozwoju, bowiem możemy tu liczyć na dużą wygodę oraz dogodne warunki. Nawiązując w tym zakresie współpracę po prostu przedstawiamy w banku konkretny cel naszych zakupów; zakup jest dokonywany przez bank, a następnie samochód czy jakikolwiek inny bank zostaje nam oddany do użytkowania. Musimy oczywiście pamiętać, że przez cały okres spłacania takiego leasingu dana rzecz nie należy do końca do nas, przez co jakiekolwiek opóźnienia w terminowym regulowaniu zobowiązań mogą prowadzić do pewnych problemów. Niemniej jednak banki oferują w tej kwestii bardzo atrakcyjne warunki; korzystając z tego możemy na kilka lat rozłożyć sobie koszt, z którym nie bylibyśmy w stanie poradzić sobie w danym momencie. Oczywiście, leasing jest usługą kredytową, zatem musimy liczyć się tu z pewnym oprocentowaniem, które ustalane jest indywidualnie między innymi na podstawie okresu kredytowania oraz wartości kupowanej rzeczy.

Możesz korzystać z nich wszystkich
Jak zatem widać, wybór rozwiązań finansowych dla przedsiębiorców jest obecnie bardzo szeroki. Warto pamiętać po prostu o tym, że jeśli tylko mamy ku temu warunki, to bez przeszkód możemy jednocześnie korzystać z praktycznie wszystkich z nich, co zapewni naszej firmie niemały zastrzyk finansowy. Należy oczywiście uważać, aby nie wpaść w taki sposób w niebezpieczną dla nas pułapkę zadłużenia; jeśli potraktujemy to rozsądnie, to nasze przedsiębiorstwo na długi czas będzie miało zapewniony bezproblemowy, trwały rozwój.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>