Pożyczka na atrakcyjny wypoczynek i lepszy humor

Do końca wakacji pozostało już niewiele czasu, a zatem jest to ostatni moment, aby pomyśleć o wypoczynku i oderwaniu się od codziennych problemów. Oczywiście nie wszyscy musimy odpoczywać w wakacje, wrzesień może być równie piękny, a nawet piękniejszy niż lipiec czy sierpień z męczącymi upałami. W każdym razie urlop należy się bezsprzecznie każdemu z nas, bez względu na to, gdzie i w jakim charakterze pracujemy, a dla prawdziwej regeneracji fizycznej i psychicznej niezbędna jest zmiana otoczenia, bowiem w przeciwnym razie nigdy nie pozbędziemy się codziennej rutyny i obowiązków, nie zmienimy rytmu dnia, co jest niezbędne dla głębokiego relaksu. Zdaje się, że konieczność wyjazdu na urlop rozumieją wszyscy, kłopot w tym, że nie wszystkich na takowy wyjazd stać.

Bank a firma pożyczkowa
Można naturalnie skorzystać z dostępnych instrumentów finansowych, chociażby w postaci karty kredytowej, trzeba jednak pamiętać, że po pierwsze karty mają z reguły niewysoki limit, po drugie płatność kartą ma sens wyłącznie wtedy, kiedy jest to transakcja bezgotówkowa. Wypłacanie pieniędzy z bankomatu przy użyciu karty kredytowej jest najgorszą pod względem kosztów rzeczą, jaką moglibyśmy zrobić. Zastosowanie karty kredytowej opłaca się tylko wtedy, kiedy zdołamy spłacić zadłużenie przed zakończeniem okresu bezodsetkowego, to jest najczęściej w terminie 50 – 60 dni. Można też skorzystać z kredytu odnawialnego, jeśli jego limit jest wystarczający, albo wystąpić do banku o kredyt gotówkowy. Nie jest to jednak taka prosta sprawa, a dla wielu osób często niedostępna, z uwagi na już posiadane zobowiązania finansowe. Gdzie w takim razie szukać rozwiązania, jakim byłaby pomocna pożyczka na lepszy humor wynikający z atrakcyjnego wyjazdu? Pozostaje jeszcze do dyspozycji ten segment rynku usług finansowych, który funkcjonuje poza systemem bankowym. Mowa o firmach pożyczkowych udzielających kredytów gotówkowych na uproszczonych zasadach. To, co je odróżnia od tradycyjnych banków, to brak konieczności przestrzegania rygorystycznych przepisów prawa bankowego i norm narzucanych przez organy nadzorujące. Z tego też wynika możliwość stosowania uproszczonej procedury, a zatem konkretne ułatwienia dla klienta, który nie musi skrupulatnie wyliczać się z dochodów i wydatków. Jest to przede wszystkim szansa na dodatkowe zasilenie pieniężne dla osób, które z powodu niewysokich dochodów, czy zbyt dużych obciążeń, nigdy nie otrzymałyby kredytu w banku.

Korzystna opcja – błyskawiczna pożyczka
W przypadku wyjazdu na urlop w grę wchodzi na ogół niezbyt wysoka kwota, rzędu kilku tysięcy złotych, tego rodzaju pożyczkę można załatwić błyskawicznie, zwłaszcza, jeśli zrobimy to przez internet. Tego rodzaju usługa jest często dla wielu osób będących w nie najlepszej sytuacji, jedynym rozwiązaniem. Nie ma większego znaczenia ani wysokość dochodów, oczywiście pożyczkobiorca musi sam realnie ocenić swoje możliwości finansowe, ani ewentualne, już istniejące zobowiązania. W większości wypadków dane są weryfikowane poprzez przelew na niewielką kwotę i na tej podstawie instytucja udzielająca pożyczki podejmuje decyzję o jej przyznaniu. Nie ulega wątpliwości, że jest to dla klienta znaczna oszczędność czasu, ponieważ w ciągu kilkunastu minut dostaje on odpowiedź na wniosek pożyczkowy. Tego rodzaju procedura skraca cały tryb przyznawania kredytu, z jakim mamy do czynienia w tradycyjnej bankowości i sprawia, że pieniądze w błyskawicznym tempie wpływają na konto klienta. Pomocna pożyczka na lepszy humor i perspektywę udanego urlopu tym samym staje się faktem. Ponadto w wielu firmach pozabankowych klient może sam zdecydować o długości okresu spłacania pożyczki, a tym samym o wysokości raty miesięcznej, co może mieć niebagatelne znaczenie dla domowego budżetu.

Brać czy nie brać?
Spotyka się wiele opinii krytycznie oceniających tak zwane parabanki, czyli instytucje, które w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, świadczą usługi finansowe podobne do bankowych. Głównym zarzutem formułowanym pod ich adresem są wysokie koszty udzielanych pożyczek. Trzeba jednak pamiętać, że firma pożyczkowa nie weryfikując tak rygorystycznie swoich klientów, jak to czynią banki, przyjmuje na siebie o wiele większe ryzyko braku spłaty i chcąc nie chcąc przekłada się to na wyższe koszty. W zamian za to pożyczki są tutaj dostępne praktycznie dla każdego i to z uproszczonymi do minimum formalnościami. Bywa też tak, że banki często oprócz odsetek naliczają jeszcze koszty obowiązkowego ubezpieczenia kredytu, marże i prowizje. Może się zatem okazać, iż w wielu przypadkach pożyczka pozabankowa jest niewiele droższa od kredytu bankowego. Wreszcie trzeba, podobnie jak w każdym innym przypadku podjęcia jakiegoś zobowiązania, uważnie przeczytać umowę przed jej podpisaniem. Będziemy wówczas świadomi całkowitych kosztów pożyczki, która w takim wypadku może naprawdę polepszyć, a nie pogorszyć humor. Nie możemy bowiem ograniczać się wyłącznie do przeczytania oferty, gdzie prawdopodobnie znajdziemy podaną wysokość oprocentowania nominalnego, natomiast nie znajdziemy RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania, uwzględniającej wszystkie koszty. Taka informacja musi się znaleźć w umowie.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>