Pożyczka dla rodziny – wsparcie dla domowego budżetu

W każdej rodzinie zdarzają się momenty, kiedy zaczyna brakować gotówki, a piętrzące się wydatki spędzają domownikom sen z powiek. Zarówno zaplanowane, jak i niespodziewane okoliczności mogą przysporzyć sporo problemów finansowych i nadszarpnąć domowy budżet. Oszczędzanie pieniędzy nie jest sprawą łatwą biorąc pod uwagę średnie zarobki przeciętnego Polaka i rosnące ceny produktów i towarów niezbędnych na co dzień w gospodarstwie domowym. Badania pokazują, że co drugi nasz rodak nie posiada oszczędności, a zapasy 25% Polaków ograniczają się do równowartości jednej wypłaty. Coraz chętniej sięgamy więc po różnego rodzaju kredyty, które w wielu sytuacjach są ostatnią deską ratunkową. Eksperci przestrzegają jednak, aby zaciągnięcie każdej pożyczki dokładnie przeanalizować i skrupulatnie określić możliwości domowego budżetu. Przyjrzenie się comiesięcznym wydatkom i zaplanowanie większych zakupów z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem stanie się pomocne w określeniu wysokości raty, jaką permanentnie będziemy zobowiązani przelewać na konto banku. Najważniejszym czynnikiem z punktu widzenia zarówno klienta, jak i banku jest terminowość spłaty zadłużenia, pozwalająca zminimalizować wysokość odsetek i zaoszczędzić spore sumy pieniędzy.

Wydatki na dziecięce potrzeby
O tym, ile wydatków czeka rodzinę z dzieckiem wiedzą już rodzice oczekujący przyjścia na świat swojego potomka. Zakup wyprawki dla dziecka to spore wyzwanie dla naszych portfeli. Wszelkie sprzęty niezbędne maluszkowi w ciągu pierwszych miesięcy życia, ubrania i zabawki to zakup rzędu kilku tysięcy złotych. Wraz z wiekiem potrzeby dziecka nie maleją – wręcz przeciwnie. Pójście do przedszkola, a później do szkoły wymaga zakupienia różnorodnych przyborów piśmienniczych, książek i innych akcesoriów niezbędnych naszym pociechom. Do tego dochodzą wydatki na wycieczki, wyjścia do kina, kolonie i szereg innych sytuacji, które wymagają sporych nakładów finansowych. Eksperci zauważają, że polskie rodziny coraz chętniej sięgają po pożyczki udzielane przez banki i inne instytucje finansowe. Jasne zasady kredytowania i coraz bardziej przyjazne warunki dostosowane do możliwości indywidualnego klienta sprawiają, że coraz mniej boimy się pożyczać pieniądze.

Pożyczka gotówkowa – kiedy liczy się czas
Spośród szeregu propozycji banków, największą popularnością cieszą się pożyczki gotówkowe. To zazwyczaj drobne sumy pieniędzy pożyczane przez rodziny okazjonalnie i spłacane w bardzo krótkim czasie. Zaciągamy je najczęściej na remont mieszkania, wakacje, przygotowanie wyprawki dla dziecka czy zakup nowych sprzętów. Sięgamy po nie również wówczas, gdy pojawiają się sytuacje, których nie mogliśmy wcześniej przewidzieć. Popsuta lodówka, choroba bliskich czy zalane mieszkanie – to tylko przykłady okoliczności, które codziennie mogą zaskoczyć każdego z nas. Klienci cenią taką formę kredytowania za szybkość i łatwość realizacji. Ograniczone do minimum formalności sprawiają, że czasem jeszcze w tym samym dniu pieniądze znajdują się na naszym koncie. Nie oznacza to jednak, że bank nie sprawdza naszej zdolności kredytowej – historia kredytowa ma znaczenie nawet w przypadku pożyczki gotówkowej. Może się zdarzyć, że bank odmówi udzielenia drobnego kredytu osobom zadłużonym w innych instytucjach lub klientom, którzy w przeszłości nie dotrzymywali terminów spłaty zaciągniętych pożyczek.

Chwilówki – wygodne rozwiązanie czy jedyny sposób na pożyczkę?
Osobom, które potrzebują niewielkiej gotówki przychodzą z pomocą również parabanki, w ofercie których znajduje się m.in. pomocna pożyczka dla rodzin dostępna w zasadzie od ręki. Ich atutem jest fakt, że omijają one sporą część formalności, co znacznie przyspiesza proces uzyskania kredytu. W wielu przypadkach wystarczy jedynie dowód osobisty, aby pieniądze w kilka minut znalazły się w naszym posiadaniu. Parabanki udzielają pożyczek klientom, którzy nie mają szans na zaciągnięcie klasycznego kredytu bankowego. Do grupy tej należą przede wszystkim osoby zatrudnione na umowę zlecenie, bezrobotni, dłużnicy innych instytucji finansowych, czy klienci z niechlubną przeszłością kredytową. Pozabankowe instytucje finansowe pożyczają najczęściej drobne sumy, których spłata rozłożona jest na kilka rat. Minusem tego typu rozwiązań jest stosunkowo wysokie oprocentowanie, co oznacza, że niejednokrotnie oddajemy dwukrotność pożyczonej sumy.

Kredyty długoterminowe coraz bardziej popularne
Pomocna pożyczka dla rodziny może także przybrać formę wieloletniego kredytu zaciągniętego na pokaźne sumy. Najczęściej pieniądze uzyskane w taki sposób przeznaczamy na zakup mieszkania, rzadziej samochodu. Dane statystyczne pokazują, że co dziesiąty Polak posiada kredyt mieszkaniowy. W odróżnieniu od pożyczek gotówkowych mają one mniejsze oprocentowanie, a warunki spłaty rat ustalane są indywidualnie z każdym klientem. O tym, czy bank pozytywnie rozpatrzy nasze starania o kredyt decyduje nie tylko wysokość naszych zarobków i wykonywany zawód, ale także dane z BIK i szereg innych informacji, które pozornie nie mają znaczenia dla instytucji finansowych.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>