Nie posiadasz stałego zatrudnienia? Wciąż możesz wziąć kredyt!

Zdecydowana większość współczesnych usług kredytowych oferowanych przez banki opatrzona jest najróżniejszymi wymaganiami jakie musi spełniać kredytobiorca. Dla niektórych osób jest to co prawda spory problem, ale nie da się zaprzeczyć temu, że takie podejście banków w gruncie rzeczy jest w pełni zrozumiałe – w końcu muszą one mieć pewność, że nawiązują współpracę jedynie z godnymi zaufania ludźmi którzy terminowo i sumiennie wywiążą się z takich zobowiązań. Co jednak mają zrobić osoby w trudnej sytuacji finansowej, które nie posiadają stałego źródła dochodów? W końcu zaświadczenie o zatrudnieniu jest jednym z najbardziej podstawowych dokumentów wymaganych przez banki; okazuje się zatem, że osoby bezrobotne nie mają właściwie żadnych szans na otrzymanie kredytu. Nie jest to oczywiście nic przyjemnego, tym bardziej, że w trudnej sytuacji finansowej to właśnie taki kredyt mógłby stanowić dla nas nieocenioną pomoc. Na rynku finansowym znajdziemy jednak wiele innych rozwiązań tego typu, i wcale nie musimy ograniczać się wyłącznie do współpracy z bankami aby móc zdobyć odpowiednie dla siebie pieniądze.

Pożyczki pozabankowe – rewolucja na rynku finansowym
Przez wiele lat banki posiadały praktycznie całkowity monopol na udzielanie pożyczek, przez co pożyczki dla bezrobotnych wydawały się czymś wręcz nieosiągalnym. W ostatnich czasach na rynku pojawiło się jednak wiele pozabankowych firm które się tym zajmują, szybko zdobywając ogromną wręcz popularność. Trudno jednak jest się temu dziwić, bowiem nie znajdziemy właściwie usług kredytowych odznaczających się większą prostotą niż właśnie one. Decydując się na skorzystanie z nich możemy liczyć na ogromną wygodę oraz szereg innych udogodnień; do najważniejszych ich zalet należy:
– Brak skomplikowanych formalności. W czasie korzystania z pożyczek pozabankowych musimy przedstawić praktycznie tylko dowód osobisty. W wielu przypadkach cały ten proces możemy w stu procentach załatwić przez internet, a czas oczekiwania na decyzję wynosi dosłownie kilkanaście minut. Pieniądze od razu wpływają później na nasze konto bankowe.
– Brak wymagań dotyczących zdolności czy historii kredytowej. Ta zaleta powinna najbardziej ucieszyć właśnie osoby w trudnej sytuacji finansowej; aby skorzystać z takiej pożyczki nie musimy przedstawiać zaświadczenia o dochodach czy zatrudnieniu. Są one dostępne również dla ludzi posiadających już inne zobowiązania finansowe, z którymi właściwie żaden bank nie podejmie współpracy. Firmy pozabankowe pożyczą nam pieniądze również i w sytuacji, gdy posiadamy złą historię kredytową.
Oczywiście, wśród licznych zalet takich rzeczy znajduje się także kilka mankamentów, na które koniecznie musimy uważać. Przede wszystkim pożyczki takie należy zaciągać jedynie w sytuacji gdy mamy pewność, że będziemy w stanie spłacić je terminowo – a czas spłaty jest tu zazwyczaj znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych kredytów bankowych. Kredytobiorcy którzy nawet odrobinę spóźniają się z regulowaniem takich należności narażeni są na spore konsekwencje i dodatkowe opłaty; niekiedy sprawa taka praktycznie od razu trafia do windykacji. Przed skorzystaniem z takich usług warto także dokładnie przestudiować całą umowę kredytową, bowiem okazuje się, że często zawarte są w niej różne dodatkowe opłaty, o których nie mówi się wprost, a które mogą znacznie zwiększać ogólne koszty, jakie tu ponosimy. Firmy zajmujące się pożyczkami pozabankowymi zazwyczaj nie pożyczają również żadnych wielkich sum pieniędzy, zatem musimy potraktować to jedynie jako niewielki zastrzyk gotówki który może nieco poprawić naszą sytuację finansową.

Inne rozwiązania
Sytuacja na rynku finansowym nie oznacza jednak, że osoby bezrobotne nie mają czego szukać w bankach. Niektóre z nich udzielą nam kredytu nawet w sytuacji, gdy nie posiadamy stałego, udokumentowanego zatrudnienia – z drugiej strony jest to propozycja dla osób, które mimo wszystko otrzymują jakiekolwiek dochody. Na przykład, w ofercie mBanku znajdują się pożyczki udzielane bez zaświadczenia o dochodach, przy których nasza zdolność kredytowa obliczana jest na podstawie środków jakie wpływają na nasze konto. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, bowiem mogą z niego korzystać osoby zatrudnione które nie posiadają umowy o pracę. Niektóre banki oferują także zwykłe kredyty gotówkowe bez żadnych zaświadczeń, które w gruncie rzeczy niewiele różnią się od opisanych wyżej pożyczek pozabankowych. Czasami warto zatem dokładniej zapoznać się z ofertą swojego banku, bowiem być może okaże się, że mimo trudnej czy niejasnej sytuacji finansowej wciąż będzie on w stanie nawiązać z nami w tej kwestii współpracę. Nigdy nie należy ponadto kierować się tutaj swoją desperacją i korzystać z ofert niezbyt pewnych i godnych zaufania firm, bowiem takie podejście może naprawdę źle się dla nas skończyć. Jeżeli nie posiadamy stałego zatrudnienia i nie jesteśmy w stanie udokumentować swoich dochodów, to nie powinniśmy liczyć na żadne duże pożyczki; najlepiej będzie zatem potraktować coś takiego jedynie jako niewielką pomoc finansową. Należy unikać zaciągania takich zobowiązań w sytuacji gdy nie mamy pewności, że będziemy w stanie skutecznie się z nich wywiązać.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>