Kredyty na rozwój i utrzymanie firmy

Wśród współczesnych usług kredytowych spotkamy się z propozycjami przeznaczonymi dla praktycznie każdej grupy klientów – coś dobrego znajdą zarówno osoby chcące pożyczyć niewielkie sumy pieniędzy na bieżące wydatki jak i zainteresowane kupnem na kredyt mieszkania czy samochodu. Warto wiedzieć o tym, że spora część takich usług przeznaczona jest także dla przedsiębiorców. Osoby prowadzące swoje firmy chętnie korzystają z kredytów, i trudno byłoby się temu dziwić, bowiem dzięki temu staje się to o wiele łatwiejszym zadaniem. Same w sobie kredyty dla firm odznaczają się sporym zróżnicowaniem, przez co można z nich korzystać w wielu różnych celach; z jednej strony pomagają one w naprawdę poważnych inwestycjach związanych z rozwojem naszej firmy, a z drugiej pozwalają na pokrycie bieżących kosztów utrzymania takiej działalności. Wystarczy zatem dokładnie określić swoje potrzeby, aby znalezienie dobrego rozwiązania nie sprawiło nam żadnych poważnych problemów.

Jak pokryć bieżące koszty utrzymania firmy?
Dość powszechnie zwykło się uważać, że każdy kredyt polega jedynie na jednorazowym przekazaniu nam określonej sumy pieniędzy. W większości przypadków jest to prawda, ale przedsiębiorcy mogą znaleźć kilka usług które pozwalają na stałe uzyskiwanie pieniędzy, potrzebnych przede wszystkim do pokrycia bieżących kosztów prowadzenia firmy. Najważniejszą propozycją jest tutaj tak zwany kredyt obrotowy – zaciągamy go na określony okres, podczas którego regularnie możemy pobierać z banku daną sumę pieniędzy. Zasady spłaty czegoś takiego znacznie różnią się od tych przy tradycyjnych kredytach; z jednej strony bank może oczekiwać od nas jednorazowej spłaty pod koniec miesiąca, ale często regulujemy wszystkie takie zobowiązania pod koniec okresu kredytowania. Kredyt obrotowy jest zazwyczaj udzielany na stosunkowo krótki czas, mniej więcej jeden rok, ale na rynku istnieją oferty przewidujące znacznie dłuższy okres kredytowania. Mówiąc ogólnie, kredyt obrotowy jest świetnym rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców którzy borykają się z problemami finansowymi we wczesnym okresie prowadzenia takiej działalności.

Kredyty na kluczowe inwestycje
Żadna firma nie mogłaby się prawidłowo rozwijać bez szeregu istotnych inwestycji. W zależności od charakterystyki naszej firmy może to być na przykład zakup nowego sprzętu biurowego, samochodu czy zbudowanie własnego lokalu – możliwości są tu bardzo szerokie i wszystko zależy od tego, jaką działalność prowadzimy. Właściwie w każdym przypadku pokrycie takich inwestycji stanowi jednak spory problem, szczególnie dla tych początkujących przedsiębiorców, bowiem mogą się one wiązać z bardzo dużymi kosztami. W chwili obecnej banki oferują nam specjalne kredyty inwestycyjne, które będą wówczas doskonałą propozycją – należy jednak pamiętać, że ich uzyskanie często nie jest proste. Utrudnione zadanie mają tutaj początkujący przedsiębiorcy, bowiem banki często dość niechętnie patrzą na współpracę z nimi, obawiając się niestabilności i ryzyka szybkiego bankructwa w przypadku takich firm. Co więcej, często nie będziemy mogli tu uzyskać raczej żadnych wielkich sum pieniędzy, chyba, że zaoferujemy stosowne zabezpieczenie, chociażby w postaci własnej nieruchomości. Wielu specjalistów zwraca jednak uwagę na fakt, że akurat pod tym względem sytuacja ulega w ciągu ostatnich lat znacznemu polepszeniu; obecnie oferty przygotowane dla przedsiębiorców zaczynających swoją przygodę z biznesem stają się coraz atrakcyjniejsze.
Osobną propozycją w sytuacji, gdy potrzebujemy pieniędzy na takie inwestycje może być leasing; doskonale sprawdza się on w przypadku osób zainteresowanych chociażby kupnem samochodu czy jakiegokolwiek wyposażenia dla swojej firmy. Podpisując umowę z bankiem wskazujemy mu daną rzecz którą zamierzamy kupić; bank dokonuje takiego zakupu, a następnie przekazuje nam obiekt do użytku. Możemy z niego korzystać zgodnie z jego przeznaczeniem, przez określony czas spłacając jego wartość, wzbogaconą rzecz jasna o ustalone z góry odsetki. Oczywiście, przy leasingu również istnieje ryzyko otrzymania odmownej odpowiedzi, szczególnie jeśli nie posiadamy dobrej zdolności kredytowej; niemniej jednak skorzystanie z tego pod wieloma względami jest łatwiejsze niż w przypadku kredytów inwestycyjnych. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne, bowiem dzięki temu jednorazowy wydatek który normalnie sprawiłby nam ogromne problemy rozkładamy na minimum kilka lat i spłacamy go bez żadnego trudu.

Nie bój się brać kredytu!
Wielu przedsiębiorców – szczególnie tych początkujących – uważa, że pożyczka na własny biznes jest zbyt ryzykownym rozwiązaniem, aby się na to decydować. W rzeczywistości jednak bardzo często jest to jedyny sposób na zapewnienie swojej firmie normalnej działalności oraz stałego rozwoju. Bez odpowiednich środków finansowych jakie tutaj uzyskamy może się okazać, że przez długi czas będziemy zwyczajnie stali w miejscu, aż w końcu wyprzedzi nas konkurencja. Współczesne usługi kredytowe dla firm potrafią być bardzo atrakcyjne – wystarczy jedynie znaleźć odpowiednią ofertę, aby rozwiązać wiele swoich problemów finansowych.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>