Kredyt gotówkowy – sposób na sfinansowanie urlopu

Odpoczynek od obowiązków zawodowych oraz domowych należy się każdemu. Wato zatem od czasu do czasu zafundować sobie urlop i najlepiej spędzić go poza miejscem zamieszkania. Wielu Polaków rezygnuje jednak z takich wyjazdów z uwagi na brak pieniędzy – tymczasem nawet krótki wyjazd może pomóc w zregenerowaniu sił. Obecnie jest wiele możliwości w zakresie pozyskania niezbędnych na ten cel środków.

Urlopowe plany Polaków
Urlopy przypadają w głównej mierze na okres letni, niemniej jednak wiele osób decyduje się na nie już po zakończeniu sezonu turystycznego. Dzieje się tak z wielu powodów. Nie każdemu odpowiada tłok i wysokie temperatury będące niejako atrybutem lata, inna sprawa to taka, że po sezonie wszędzie jest po prostu taniej. Jeśli ktoś nastawia się na zwiedzanie, wczesna jesień czy wiosna (a niektórych przypadkach nawet i zima) to idealna pora na wyjazd. Nie zawsze jednak jest możliwość sfinansowania go z własnej kieszeni. Wówczas można zwrócić się o pomoc do banku – wśród Polaków największą popularnością cieszą się wtedy kredyty gotówkowe udzielane na dowolnie wybrany cel. Jako pożyczka na urlop kredyt gotówkowy jest wykorzystywany często.

Łatwiejszy dostęp do kredytów gotówkowych
Obecnie dostęp do kredytów gotówkowych jest w dużym stopniu ułatwiony z uwagi na ilość tego typu ofert na rynku. W interesie każdego banku leży pozyskanie możliwie jak największej liczby klientów, dlatego też dokłada się wszelakich starań, by warunki proponowane potencjalnym kredytobiorcom było możliwie jak najbardziej korzystne. W najbardziej uprzywilejowanej sytuacji znajdują się stali klienci banków, ponieważ mogą oni z reguły liczyć na atrakcyjniejsze oprocentowanie i uproszczone formalności bez konieczności dostarczania zaświadczenia o dochodach czy zgody współmałżonka. Ukłonem w stronę kredytobiorców jest ponadto umożliwienie im składania wniosków on-line – taką opcję proponuje aktualnie praktycznie każdy bank. Jeśli zatem kogoś interesuje pożyczka na urlop, stosowne poszukiwania powinien zacząć od banku, w którym posiada konto.

Najlepsze oferty kredytów gotówkowych w lipcu 2014 r.
Gdzie najlepiej się udać po kredyt gotówkowy? Z lipcowego rankingu opracowanego przez serwis totalmoney.pl wynika, że do Plus Banku, gdzie przy kredycie wysokości 5 tys. rozłożonym na 12 rat oprocentowanie nominalne kształtuje się na poziomie 11,5 proc., zaś miesięczna rata to wydatek rzędu 443,12 zł. Na drugiej pozycji we wspomnianym zestawieniu uplasował się Meritum Bank ICB z ratą 447,55 zł i oprocentowaniem nominalnym 9,9 proc., na trzeciej – Bank Pekao S.A. z ratą 448,91 zł i oprocentowaniem nominalnym 13,99 proc., a na czwartej – ING Bank Śląski z ratą 448,96 zł i 14 proc. oprocentowaniem nominalnym. Żaden z wymienionych powyżej banków nie pobiera prowizji, ale już w piątym w kolejności Raiffeisen Polbanku klienci muszą się liczyć z koniecznością uiszczenia 9 proc. prowizji.
Zestawienie zamykają Bank Zachodni WBK, Citi Handlowy oraz BGŻ. W Banku Zachodnim WBK klient co miesiąc płaci 481,26 zł, zaś kredyt posiada oprocentowanie nominalne wysokości 16 proc., w Citi Handlowym rata wynosi 5 771 zł, a oprocentowanie 13,58 proc., natomiast BGŻ ma ratę wysokości 460,27 zł i oprocentowanie rzędu 9 proc. Dodatkowo BGŻ oraz Bank Zachodni WBK pobierają 5 proc. prowizji, która w Citi Handlowym wynosi 2,9 proc. W ostatecznym rachunku – po uwzględnieniu wszystkich opłat – najdroższy kredyt gotówkowy miał w lipcu br. BGŻ. Pożyczając 5 tys. zł na 12 miesięcy, klient musiał się nastawić na oddanie bankowi 5 786 zł – czyli o ok. 470 zł więcej aniżeli w Plus Banku, gdzie całkowita kwota do zapłaty wynosi 5 317 zł.

Ciekawe promocje
Warto jeszcze zaznaczyć, iż dość ciekawą propozycję przedstawił klientom Bank Pekao S.A. Jeżeli zawarli oni umowę w sprawie kredytu np. w lipcu, to pierwszą ratę zapłacą dopiero za 3 miesiące, czyli w październiku. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ po powrocie z urlopu nie trzeba od razu myśleć o spłacie kredytu, ale można zająć się innymi pilnymi wydatkami, np. przygotowaniem dziecka do szkoły. Warunkiem skorzystania z powyższej promocji jest złożenie wniosku do końca września 2014 r., a więc jest jeszcze czas. Również i Meritum Bank ICB pokusił się o dodatkowe uatrakcyjnienie swojej oferty. Otóż jeśli klient skorzysta z oferty „Kredyt rzeczowy”, to w ramach realizowanej tu promocji może liczyć na obniżenie oprocentowania aż o 2 punkty procentowe. Warunkiem jest jednak dostarczenie rachunków bądź faktur za rzeczy zakupione za pieniądze pochodzące z kredytu.
Należy też zwrócić uwagę na to, iż banki, które wygrały w rankingu – czyli Plus Bank, Meritum Bank ICB i Bank Pekao S.A. – oferują jednakowe warunki kredytów gotówkowych zarówno dla klientów wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Dopiero kolejne banki różnicują oferty – narzucają wyższe oprocentowanie nominalne dla kredytów zaciąganych przez klientów zewnętrznych, co w konsekwencji powoduje wzrost oprocentowania rzeczywistego oraz łącznej kwoty, którą klient musi oddać do banku. Dla przykładu w ING Banku Śląskim różnica w oprocentowaniu nominalnym wynosi 2 punkty procentowe.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>