Jak zorganizować pieniądze na podróż, czyli pożyczka dla turystów

Turyści twierdzą, że odwiedzanie nowych miejsc to nie tylko ciekawa przygoda, ale przede wszystkim styl życia. Myśl o odkrywaniu najdalszych zakątków świata powoduje, że z wypiekami na twarzy czekamy na kolejny urlop. Wyczekana podróż nie obejdzie się bez sporej sumy pieniędzy. Z przeprowadzonych w tym roku badań wynika, że blisko połowa z nas nie planuje wakacyjnego wypoczynku z powodu braku środków finansowych.

Pożyczki mobilizujące do finansowej dyscypliny
Oszczędzanie na wakacje, czy niezapomnianą podróż nie przychodzi nam łatwo. Niskie zarobki i piętrzące się bieżące wydatki powodują, że trudno jest nam w określonym czasie zgromadzić kwotę, która w pełni pokryje koszty wycieczki. Nie chcąc rezygnować z urlopu zastanawiamy się skąd wziąć gotówkę, dzięki której będziemy mogli bez problemu realizować nasze marzenia i pasje. Z pomocą przychodzą nam banki i instytucje finansowe udzielające różnorodnych pożyczek. Różnorodność ofert sprawia, że po wnikliwej analizie będziemy mogli wybrać opcję, która nie tylko odpowie na nasze oczekiwania, ale jednocześnie wkomponuje się w domowy budżet w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Należy podkreślić, że zbliżający się wielkimi krokami sezon urlopowy motywuje banki do przygotowywania specjalnych ofert wakacyjnych, w których możemy znaleźć pożyczki z niższym oprocentowaniem, brakiem prowizji i innymi bonusami zachęcającymi do skorzystania z propozycji danej placówki. Na bonusy tego typu nie mogą jednak liczyć osoby planujące podróż poza okresem wakacji, ferii i świąt.

Jak znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę kredytową?
Poszukiwanie pożyczki na podróż warto rozpocząć od oszacowania przybliżonego kosztu wyjazdu. Nie trudno domyślić się, że innej kwoty będzie potrzebowała osoba samotna wybierająca się nad polskie morze, a innej czteroosobowa rodzina pragnąca spędzić wakacje w ciepłych krajach. Kolejnym krokiem jest przyjrzenie się propozycjom banków i instytucji finansowych. Pomocnym rozwiązaniem są w takim przypadku porównywarki kredytowe, które w przybliżeniu oszacują koszt i warunki ewentualnej pożyczki. Warto pamiętać, że najbardziej popularną formą finansowania wakacji jest kredyt gotówkowy, w którym otrzymujemy od banku określoną kwotę na podróż, a następnie spłacamy ją w kilku ratach przez kolejne miesiące. Eksperci przestrzegają, aby wnikliwie analizować warunki umowy kredytowej. Jak pokazują sondaże wiele osób podczas ubiegania się o pożyczkę bierze pod uwagę jedynie jej oprocentowanie. Tymczasem po doliczeniu prowizji, ubezpieczenia i innych kosztów dodatkowych pobieranych przez bank może okazać się, że kredyt z wyższym oprocentowaniem w ogólnym rozrachunku jest tańszy niż jego niżej oprocentowany odpowiednik proponowany przez konkurencyjną instytucję finansową.

Czy każdy ma szansę na pożyczkę?
Wbrew powszechnie panującej opinii bank nie udziela pożyczki gotówkowej każdemu ubiegającemu się o nią klientowi. Niezmiernie ważnym czynnikiem jest w tym przypadku informacja z BIK ukazująca terminowość płacenia przez nas zobowiązań finansowych. Osoby zalegające z płatnościami lub posiadające kredyty zaciągnięte w innych bankach mogą więc spotkać się z negatywną decyzją banku, który bez podania przyczyny może odmówić udzielenia pożyczki. Niebagatelny wpływ na wysokość kredytu ma wysokość naszych zarobków – im więcej zarabiamy, tym większe i korzystniejsze rozwiązanie zaproponuje nam bank. Warto pamiętać, że jeszcze do niedawna osoby zatrudnione na umowę zlecenie lub umowę o dzieło były wykluczone z grona klientów banków. W związku ze zmieniającą się sytuacją ekonomiczno-gospodarczą w ofercie coraz większej ilości instytucji finansowych znajduje się pomocna pożyczka dla turystów, którzy nie posiadają umowy o pracę.

Kredyt odnawialny w rachunku bieżącym
Alternatywnym rozwiązaniem dla pożyczki gotówkowej jest kredyt odnawialny w rachunku bieżącym. Jego zaletą jest stosunkowo niskie oprocentowanie i szybkość wypłaty środków. Nie można ponadto zapominać, że wszelkie wpływy na konto zmniejszają nasze zadłużenie, obniżając wielkość odsetek i dając możliwość ponownego zaciągnięcia pożyczki. Karta kredytowa z podwyższonym limitem debetowym jest ponadto nieocenionym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy okazuje się, że wydatki na urlopie znacznie przerosły nasze oczekiwania i potrzebujemy pieniędzy, aby móc dalej cieszyć się wakacyjnym wypoczynkiem.

Instytucje pozabankowe receptą na udany urlop?
Dużą popularnością wśród naszych rodaków cieszy się ponadto pomocna pożyczka dla turystów oferowane przez parabanki. Ich niewątpliwym atutem jest ograniczenie formalności do minimum i krótki czas, jaki upływa od chwili ubiegania się o kredyt do czasu pojawienia się pieniędzy na naszym koncie. Należy zaznaczyć, że instytucje pozabankowe przyznają pożyczki również osobom, które posiadają zadłużenie, lub w przeszłości nie wywiązywały się z terminów spłaty zobowiązań finansowych. Nie zmienia to jednak faktu, że są zdecydowanie najdroższym rozwiązaniem, obciążonym wysokim oprocentowaniem i szeregiem dodatkowych kosztów pobieranych przez podmiot, który ich udziela.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>