Jak zapłacić za swoje marzenia?

Realizacja własnych marzeń i pasji to warunek konieczny do tego, aby móc w pełni cieszyć się życiem. Psychologowie na całym świcie podkreślają, że działanie, które sprawia nam przyjemność to najlepszy specyfik na dobry humor. Ludzie, którzy posiadają w życiu pasję są bardziej otwarci na relacje z otoczeniem, bardziej pewni siebie i odporni na sytuacje stresowe. Jedną z ulubionych aktywności Polaków jest jazda na rowerze. Wielu z nas nie wyobraża sobie odpoczynku bez dwóch kółek, dzięki którym można zagwarantować sobie świetny relaks zarówno w pojedynkę, jak i w towarzystwie rodziny, czy przyjaciół.

Wysokiej jakości sprzęt – priorytet każdego rowerzysty
Rowerzyści doskonale wiedzą, jak ważną rolę odgrywa w tym względzie wysokiej jakości sprzęt. Profesjonalny rower, zapewniający wygodę i maksimum bezpieczeństwa to bardzo często wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Pomocna pożyczka dla rowerzystów pozwoli pokryć wydatki związane nie tylko z zakupem roweru. Sporym obciążeniem budżetu zwłaszcza młodych osób są także akcesoria niezbędne do tego, aby móc cieszyć się bezproblemową jazdą. Strój dla cyklisty chroniący przed kaprysami pogody, czy gadżety stanowiące wyposażenie roweru muszą obowiązkowo znaleźć się w posiadaniu każdego miłośnika dwóch kółek, który pokonuje na rowerze dziesiątki kilometrów. Warto także wspomnieć o częściach jednośladu, które w wyniku eksploatacji zwyczajnie się zużywają i po pewnym czasie wymagają wymiany na nowe. Tarcze, łańcuchy, manetki i inne elementy odpowiadają nie tylko za komfort, ale również bezpieczeństwo rowerzysty i innych uczestników ruchu. Ważną kwestią poruszaną przez coraz większą liczbę świadomych rowerzystów jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które zwalnia rowerzystę z wypłaty odszkodowania osobom trzecim w sytuacji, kiedy dojdzie do wypadku z jego winy. W pakiecie z OC można dokupić także ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków pokrywające koszty ewentualnego leczenia i rehabilitacji oraz casco rekompensujące zakup nowego sprzętu w przypadku kradzieży dotychczasowego.

Brak umowy o pracę równoznaczny z odmową udzielenia pożyczki?
Osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez roweru, bardzo często stają przez dylematem skąd wziąć pieniądze na zakup czy renowację wymarzonego sprzętu. Brak oszczędności skłania często do zwrócenia się o pomoc do banków i instytucji finansowych oferujących wsparcie w postaci kredytów i pożyczek. Niestety, większość z nich wymaga ustabilizowanej sytuacji zawodowej, czego dowodem jest umowa o pracę na czas określony. Czynnik ten w wielu wypadkach staje się problem nie do pokonania dla młodych pasjonatów, których kariera zawodowa rozpoczyna się od słabo opłacanej pracy w oparciu o umowę zlecenie.

Oferta bankowa dostosowana do zmieniających się czasów
Brak stałej pracy nie musi jednak oznaczać rezygnacji z marzeń. Zmieniająca się rzeczywistość społeczno-gospodarcza zmusza banki do modyfikacji swojej oferty. Dane statystyczne pokazują, że prawie połowa młodych ludzi przed ukończeniem 35 roku życia skorzystała choć raz z pomocy banku. Pożyczki dla osób bez stałego zatrudnienia oferują między innymi Bank Pekao SA, BNP Paribas, czy Bank Millenium. Dokumentem potwierdzającym wiarygodność klienta staje się umowa zlecenie lub umowa o dzieło z ostatnich kilku miesięcy. W niektórych sytuacjach wystarcza również wydruk z rachunku bankowego. Szanse na otrzymanie kredytu zwiększa także list intencyjny od pracodawcy, w którym zaznaczy on, że nie planuje rozwiązania umowy ze swoim pracownikiem przez okres najbliższych miesięcy. Należy pamiętać jednak, że pomocna pożyczka dla rowerzysty najczęściej posiada spore ograniczenia odnośnie kwoty oraz wyższe oprocentowanie. Z tego względu warto skrupulatnie określić swoje możliwości finansowe i wysokość comiesięcznej raty tak, aby nie stanowiła ona poważnego uszczerbku w budżecie pożyczkobiorcy.

Konto osobiste niosące dodatkowe korzyści
Alternatywą dla pożyczki gotówkowej może być konto osobiste z możliwością debetu. Dzięki temu rowerzysta, który marzy o nowym jednośladzie lub dodatkowych akcesoriach może w każdej chwili skorzystać z możliwości zaciągnięcia pożyczki na niewielką kwotę. Warto jednak pamiętać o terminowej spłacie zadłużenia określanej indywidualnie przez różne banki. Przekroczenie terminu skutkować będzie naliczaniem odsetek, czego z pewnością wielu z nas wolałoby uniknąć.

Parabanki kuszą młodych ludzi
W ostatnim czasie niesłabnącą popularnością cieszą się również pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe. Stanowią one wygodne rozwiązanie w sytuacji, kiedy szybko potrzebujemy gotówki, a bank waha się z podjęciem decyzji na temat przyznania nam pożyczki. Parabanki udzielają kredytów od ręki najczęściej w oparciu o dowód osobisty. Coraz częściej transakcje zawierane są przez Internet, co sprawia, że cała procedura może zostać zawarta bez konieczności wychodzenia z domu. Ich zdecydowanym minusem jest jednak bardzo wysokie oprocentowanie, które sprawia, że pożyczoną sumę oddajemy bardzo często z 40-50% odsetkami.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>