Jak starać się o wsparcie finansowe bez zbędnych formalności?

Korzystanie ze wsparcia banków i pozabankowych instytucji finansowych jest dla nas coraz bardziej naturalnym posunięciem. Na krok taki decydujemy się więc nie tylko wówczas, gdy znajdujemy się w tarapatach finansowych i mamy świadomość tego, że inne środki wiodące nas ku wsparciu finansowemu zawiodły. Nie unikamy instytucji finansowych nawet wówczas, gdy potrzeba nam niewielkich kwot, z wolna uczymy się bowiem tego, że każdy z nas ma prawo do realizowania swoich marzeń nawet, jeśli są one dość nietypowe.
Ciągle jednak nie jesteśmy w stanie zaakceptować wszystkich procedur związanych z ubieganiem się o gotówkę, w szczególny sposób irytuje nas zaś nadmiar formalności. Pożyczki i kredyty gotówkowe są specyficzną formą wsparcia, w zdecydowanej większości przypadków pieniądze są nam bowiem potrzebne natychmiast. Trudno zatem dziwić się, że nie ukrywamy swojej irytacji dowiadując się, że nasza dokumentacja jest niekompletna, a nas czeka kolejna wizyta w siedzibie instytucji, z którą współpracujemy.
Na szczęście, banki i parabanki są zarządzane przez osoby mające świadomość tego, z jak poważną niedogodnością mamy do czynienia, możemy więc liczyć na rozwiązania, które skrócą czas oczekiwania na wydanie satysfakcjonującej nas decyzji.

Czy możliwy jest kredyt na dowód?
Współpracując z bankami komercyjnymi musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie decyzje dotyczące naszych pieniędzy wynikają wyłącznie z dobrej woli pracowników tych instytucji albo z jej braku. Banki funkcjonują w oparciu o szczególny rodzaj przepisów, nie mogą więc pozwolić sobie na ich łamanie nawet wówczas, gdy może się to przyczynić do wzrostu zainteresowania ich ofertą ze strony kolejnych klientów. Surowe regulacje dotyczą między innymi weryfikacji możliwości finansowych osoby ubiegającej się o wsparcie finansowe, co do zasady nie mamy więc szans na uzyskanie kredytu wyłącznie za okazaniem kredytu gotówkowego. Nie oznacza to jednak, że banki nie szukają rozwiązań, które byłyby swego rodzaju kołami ratunkowymi dla ich klientów, okazuje się więc, że i kredyt na dowód nie jest aż tak nierealny, jak mogło się nam to początkowo wydawać.
Oczywiście, nie możemy liczyć na niego bez względu na to, z jakim bankiem chcemy nawiązać współpracę, jeśli jednak zastanawiamy się nad dodatkowym zastrzykiem gotówki z naszego banku macierzystego (a więc z tego, z którym współpracujemy od lat i w którym znajduje się nasz ROR), możemy oczekiwać pewnych ułatwień. Pracownik banku bez trudu może przeanalizować stan naszego rachunku bankowego i ocenić, jak przedstawia się struktura naszych dochodów i wydatków. Co więcej, wie też, ile zarabiamy, z ilu źródeł czerpiemy korzyści finansowe i jak zmienia się wysokość naszego wynagrodzenia. Niekiedy propozycja kredytu gotówkowego opartego właśnie na tych informacjach oczekuje na nas nawet wówczas, gdy sami nie staraliśmy się o nią, gdy więc potrzebujemy gotówki nie bez pewnego zdumienia okrywamy, że nasz wniosek jest już niemal gotowy. W takiej sytuacji rzeczywiście wystarcza dowód osobisty i nasz podpis, kolejnym krokiem jest zaś cieszenie się z pieniędzy, które pojawiły się na naszym koncie.
Licząc na kredyt gotówkowy w banku, z którym dotychczas nie współpracowaliśmy, nie możemy już oczekiwać takich ułatwień. Wcale nie oznacza to jednak, że jesteśmy skazani na liczne formalności. Nie brakuje instytucji finansowych, które (tak, jak choćby Getin Bank – https://www.getinbank.pl/dla-ciebie/kredyty/gotowkowe/prosty-kredyt-na-oswiadczenie) są w stanie przyznać nam kredyt gotówkowy wyłącznie w oparciu o dowód osobisty i oświadczenie o zarobkach, nie musimy więc obawiać się, że jego uzyskanie skaże nas na konieczność odbycia kolejnych wizyt w siedzibie banku.

Czasu coraz mniej, czyli o pożyczkach na dowód
Uzyskanie kredytu bez konieczności załatwiania formalności nie jest prostym zadaniem i w zdecydowanej większości przypadków musimy pogodzić się z tym, że nawiązanie współpracy z bankiem będzie czasochłonne. Niestety, nie zawsze możemy czekać i właśnie w takim momencie warto zastanowić się nad pożyczkami na dowód zwłaszcza, że ich oferta jest wyjątkowo bogata.
Pozabankowe instytucje finansowe nie są w stanie zaoferować nam oprocentowania tak korzystnego, jak te, które charakteryzuje banki, mowa przy tym zarówno o oprocentowaniu nominalnym, jak i rzeczywistym. Ich pracownicy i właściciele muszą więc szukać innych sposobów na zainteresowanie kolejnych klientów przygotowaną przez siebie ofertą, a pożyczki na dowód z formalnościami ograniczonymi do niezbędnego minimum wydają się być strzałem w dziesiątkę. Niektóre parabanki obiecują nam pieniądze na koncie nawet po godzinie od chwili złożenia stosownego wniosku, a przecież nie mówimy wcale o podmiotach, które nie interesują się tym, jak wygląda nasza historia kredytowa i czy informacje na nasz temat nie pojawiły się w BIK. Trudno dziwić się więc, że korzystanie ze wsparcia parabanków w sytuacji, w której nagle potrzebujemy gotówki nie jawi się nam już jako decyzja nieodpowiedzialna i wiążąca się z poważnymi konsekwencjami.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>