Jak sfinansować szkolną wycieczkę?

Okres edukacji dziecka to nie tylko wydatki związane z zakupem uczniowskiej wyprawki. Szkoły organizują różnego rodzaju wycieczki, kolonie czy obozy i zachęcają rodziców do tego, by wysyłali na nie swoje dzieci. Dla uczniów jest to okazja, by w atrakcyjny sposób spędzić czas, nauczyć się czegoś nowego i zobaczyć interesujące miejsca, a przy okazji lepiej poznać rówieśników i zintegrować się z grupą.

Oferta szkół w zakresie wyjazdów
Szkoły chętnie wzbogacają swoją ofertę o wiele rozmaitych wyjazdów. Nie zawsze jest jednak możliwość, by zafundować dziecku taką wycieczkę. Powód jest prosty – koszty. O ile jeszcze jednodniowa wyprawa jest ze względów finansowych do zaakceptowania, o tyle już dłuższe wyjazdy wiążą się z niemałymi dla wielu polskich rodzin wydatkami. Oprócz opłaty za wycieczkę trzeba jeszcze dać dziecku przysłowiowych parę groszy na drobne wydatki. Rodzice zatem niejednokrotnie są zmuszeni odmówić swoim pociechom. Z drugiej jednak strony nie chcą tego robić za każdym razem, w związku z czym decydują się na pożyczenie pieniędzy.

Popularne kredyty gotówkowe
Koszty kilkudniowych wycieczek szkolnych czy obozów są różne – od kilkuset złotych do ponad tysiąca. Zdecydowanie najwięcej zależy w tym momencie od docelowego miejsca takiej wyprawy. Wygospodarowanie jednorazowo takiej kwoty bywa nierzadko sporym wysiłkiem dla domowego budżetu, dlatego też wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Uzyskane w jego ramach środki można przeznaczyć na dowolny cel, a zatem dają one możliwość sfinansowania nie tylko wycieczki, ale również przy okazji i innych wydatków, np. szkolnej wyprawki czy wyposażenia dziecięcego pokoju. Spośród wszystkich kredytów udzielanych przez banki to właśnie kredyty gotówkowe cieszą się największą popularnością. Wynika to z tego, iż są stosunkowo łatwo dostępne i udzielane nawet na bardzo wysokie kwoty. Klienci wewnętrzni banku mają natomiast zagwarantowane formalności w uproszczonej postaci. W wielu przypadkach wniosek można złożyć online, co jest szalenie wygodnym rozwiązaniem.
Wśród osób potrzebujących dodatkowego zastrzyku finansowego największe zainteresowanie wzbudzają kredyty gotówkowe opiewające na kwoty do 5 tys. zł. Z rankingu opracowanego przez serwis ebroker.pl wynika, iż najatrakcyjniejsze kredyty gotówkowe na 5 tys. zł posiadają w swej ofercie PLUS BANK, T-Mobile U.B., Eurobank, ING Bank Śląski, Pekso S.A. oraz BNP Paribas. Godne uwagi jest to, że klienci pierwszego z wymienionych banków mogą liczyć na stosunkowo niskie oprocentowanie kredytu oraz na zerową prowizję, pod warunkiem jednak, że ich miesięczne wpływy na konto w tym banku będą wynosiły co najmniej 1 tys. zł. Z kolei bank T-Mobile nie wymaga wykupywania dodatkowego pakietu ubezpieczeń. Jeżeli zaś kogoś interesuje kredyt gotówkowy na 25 tys. zł, to ebroker.pl poleca zainteresować się ofertą takich banków jak m. in. Eurobank, BOŚ Bank, ING Bank Śląski, Getin Noble Bank czy Bank BPS.

Pożyczka pozabankowa
Innym sposobem na sfinansowanie szkolnej wycieczki jest pożyczka pozabankowa. Można ją otrzymać np. w SKOK-u. Uwagę przykuwa w szczególności oferta o nazwie Lekka Pożyczka. Należy jednak pamiętać, że aby móc z niej korzystać, trzeba być członkiem kasy. W tym celu należy wypełnić deklarację członkowską oraz wnieść własny wkład finansowy. Lekką Pożyczkę w SKOK-u można dostać maksymalnie na 5 tys. zł i rozłożyć jej spłatę na 120 miesięcy. Ogromnym jej atutem jest niska rata wynosząca ok. 75 zł.
Pożyczki pozabankowe to również usługi oferowane przez szereg firm określanych potocznie mianem parabanków. To m. in. Profi Credit, Provident czy Vivus. Takimi pożyczkami zainteresowane są w głównej mierze te osoby, które nie mogą się poszczycić najlepszą historią w BIK. Decydując się jednak na ich zaciągnięcie, trzeba bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami oferty oraz z tabelą opłat. Uproszczone formalności i szybki dostęp do gotówki mają jednak swoją cenę w postaci oprocentowania na wyższym poziomie aniżeli w przypadku kredytów.

Wygodne kredyty odnawialne
Rodzice poszukujący dodatkowych środków na różne szkolne wydatki chętnie korzystają też z kredytów odnawialnych na rachunkach bankowych. Najbardziej się to kalkuje w szczególności wtedy, kiedy wiadomo, że w ciągu miesiąca nie będzie problemu ze spłaceniem całej kwoty. Sporą zaletą kredytu odnawialnego jest to, że jego oprocentowanie jest mniejsze niż oprocentowanie kredytu gotówkowego, np. w PKO BP jest to 17,5 proc., w Alior Banku – 18 proc., zaś w Kredyt Banku zaczyna się ono od 11,88 proc. Jednakże w przeciwieństwie do kredytów gotówkowych, oprocentowanie nie jest naliczane od całej kwoty kredytu, ale tylko od jego wykorzystanej części. Umowa kredytu odnawialnego jest standardowo podpisywana na 12 miesięcy – po tym czasie można z niej zrezygnować bądź ją przedłużyć. Rozwiązanie te klienci banków cenią sobie za wygodę – kiedy potrzebny jest dodatkowy zastrzyk gotówki, nie muszą każdorazowo składa wniosku w tej sprawie. Wysokość limitu w ramach kredytu jest ustalana indywidualnie, a zależy od wysokości dochodów wpływających na konto.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>