Czy lekarze potrzebują pożyczek?

W zbiorowej świadomości społecznej lekarze są jedną z najlepiej zarabiających grup zawodowych. Lekarz wykonuje wolny zawód i często zarabia w co najmniej dwóch miejscach – w publicznej przychodni lub szpitalu oraz w ramach prywatnej praktyki. Gabinet prywatny przynosi znacznie większe dochody doktorom, niż etat w szpitalu, nawet najlepszym, chyba że jest to zupełnie prywatna klinika, w której pacjenci płacą za świadczenia medyczne z własnej kieszeni, a nie są one pokrywane z budżetu Narodowego Funduszu Zdrowia. Czy zatem lekarz potrzebuje pożyczki? Czy jego zarobki nie będą wystarczające dla zorganizowania prywatnego gabinetu i dla prowadzenia ciągłej działalności medycznej, w ramach wolnego zawodu?

Euromed od Europejskiego Funduszu Leasingowego SA
Europejski Fundusz Leasingowy SA, funkcjonujący w Grupie Credit Agricole, ma w swojej ofercie produkty kredytowe kierowane do lekarzy. Jest to leasing lub pożyczki dla lekarzy, które mogą być przeznaczone na sfinansowanie sprzętu medycznego dla wyposażenia gabinetu. Pieniądze pozyskane w ten sposób można również przeznaczyć na sprzęt IT, z którego w swojej pracy może korzystać każdy doktor. EFL Grupa Credit Agricole zaznacza, że leasing i pożyczki dla lekarzy oferuje w uproszczonej procedurze. Nie wymaga dokumentów finansowych firmy, dlatego może udzielić pożyczki w zasadzie od ręki. Oferta na leasing i pożyczki dla lekarzy od EFL nosi nazwę Euromed i uwzględnia uproszczoną zasadę finansowania inwestycji pożyczką lub leasingiem. Kierowana jest ona nie tylko do lekarzy, ale również weterynarzy, protetyków, optyków, rehabilitantów, psychologów czy laborantów i osób zajmujących się zawodowo szeroko rozumianą opieką zdrowotną. Pożyczki udzielane są w złotówkach, w kwocie od 5 tys. zł do 500 tys. zł. Nie jest wymagana wpłata własna, a okres kredytowania wynosi od 3 do 60 miesięcy na sprzęt nowy oraz od 3 do 48 miesięcy na sprzęt używany. Jeśli lekarz decyduje się na leasing urządzeń medycznych, może wybrać leasing operacyjny lub finansowy, w złotówkach lub euro z oferty Euromed.

Kredyty dla lekarzy w bankach
Bank Zachodni WBK posiada ofertę dedykowaną dla lekarzy, w ramach której można skorzystać ze sprawdzonych produktów leasingowych, pożyczki i usług ubezpieczeniowych. Kredyt z BZ WBK dla lekarza może zostać przeznaczony na wyposażenie lub unowocześnienie sprzętu medycznego w gabinecie prywatnym. Lekarz może wygodnie sfinansować taką inwestycję, a BZ WBK zapewnia elastyczne podejście do każdego kredytobiorcy.
W Deutsche Banku PBC lekarze, jako wybrana grupa zawodowa, mogą zaciągnąć db Kredyt gotówkowy przy maksymalnym uproszczeniu procedury jego przyznania. Kwota kredytu wynosi do 200 tys. zł i zobowiązanie to jest udzielane bez dodatkowych zabezpieczeń. Deutsche Bank daje przy tym możliwość skorzystania z atrakcyjnego ubezpieczenia. Za pośrednictwem takiego kredytu można spłacić inne kredyty w bankach w Polsce. Okres kredytowania wynosi do 84 miesięcy. Do złożenia wniosku kredytowego o db Kredyt gotówkowy dla wybranych zawodów należy dysponować dowodem osobistym oraz dyplomem ukończenia studiów bądź dokumentem poświadczającym wykonywanie danego zawodu.
Kasa Stefczyka, czyli Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa przygotowała dla lekarzy ofertę na Pożyczkę VIP. Jest to oferta dla osób wykonujących prestiżowy zawód, a takim zawodem jest m.in. lekarz. Pożyczki dla lekarzy w SKOK-u Stefczyka udzielane są w kwocie od 10 tys. zł do nawet 6000 tys. zł. O kwotę do 80 tys. zł lekarz może wnioskować bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Dodatkową kwotę 100 tys. zł wnioskodawca uzyska z Kasy Stefczyka bez poręczyciela. Okres kredytowania wynosi do 10 lat, a decyzja kredytowa może zostać wydana nawet w 15 minut.

Pożyczki dla lekarzy
Lekarz to profesja zaufania publicznego i raczej nie będzie miał problemów z zaciągnięciem kredytu w banku. Jeśli jednak będzie mu zależeć na czasie, może skorzystać z oferty pozabankowej i zaciągnąć pożyczkę nawet w kilkanaście minut od chwili złożenia wniosku pożyczkowego, bez konieczności wychodzenia z domu czy z własnego gabinetu lekarskiego. Kredyt gotówkowy dla lekarzy ma w ofercie OK Money, czyli firma pozabankowa. Kieruje ona swoją ofertę pożyczkową do lekarzy prowadzących prywatne gabinety lub zamierzających otworzyć taki gabinet w najbliższym czasie. Wyposażenie w najnowszy sprzęt gabinetu lekarskiego wymaga wysokich nakładów finansowych, podobnie jak gabinetu weterynaryjnego czy stomatologicznego. W każdym z tych przypadków można zaciągnąć w OK Money pożyczkę dla lekarzy. Firma gwarantuje podjęcie błyskawicznej decyzji o przyznaniu kredytu i ograniczenie do minimum formalności. Po złożeniu internetowego wniosku o pożyczkę i udzieleniu jej, gotówka wpłynie na wskazane konto lekarza nawet w ciągu jednej godziny. Dodatkowa gotówka z OK Money czy z innej firmy pożyczkowej na pewno okaże się przydatna przy remoncie lub doposażeniu gabinetu lekarskiego.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>