Czy i gdzie pożyczać pieniądze na inwestycje?

Pensja pobierana za pracę na etacie albo zarobki płynące z prowadzenia własnej małej firmy prezentują się zazwyczaj na poziomie dość niskim albo średnim. Co zrobić, jeśli mamy aspiracje do poczynienia inwestycji, ale brak nam na nią funduszy?

Inwestując, stwarzamy sobie szansę na lepszą przyszłość!
Nie od dziś wiadomo, że wielkie pieniądze rodzą się tam, gdzie inwestuje się kapitał. Grunt to wiedzieć, w jaką branżę je włożyć. Złoto, giełda, ziemia, nieruchomości – oto jedne z częstszych inwestycji, na jakie decydują się zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne. Niekiedy mamy konkretny pomysł ulokowania kapitału, ale jego realizację uniemożliwia brak środków. Wtedy pojawia się pytanie, czy warto zapożyczać się, jeśli wcale nie musimy? Warto, ale tylko w przypadku, kiedy naprawdę mamy wszystko dokładnie zaplanowane i jesteśmy przekonani o pomyślności naszego złotego interesu. Pomocna pożyczka na przyszłość ma sens, jeśli daje gwarancję swobodnego jej zwrotu oraz naszego własnego zarobku na danej inwestycji.

Czy warto zainwestować pożyczone pieniądze w nieruchomość?
Dobrym sposobem na inwestycję w przyszłość jest kupno nieruchomości pod wynajem. Mogą to być zarówno nieruchomości mieszkalne, jak i użytkowe. W przypadku tych pierwszych nie dość, że zyskujemy dodatkowy dochód, to jeszcze zapewniamy sobie lokum, gdybyśmy potrzebowali mieszkania dla siebie lub swoich bliskich. W przypadku tego drugiego, dajemy sobie szansę na naprawdę wysoki zarobek, jeśli na przykład przystosujemy lokale użytkowe na funkcjonalne pomieszczenia firmowe. Za wynajem lokali firmom można uzyskiwać naprawdę lukratywne dochody. Pytanie tylko, skąd wziąć pieniądze na kupno takiej nieruchomości?
W przypadku, gdy posiadamy już jakąś nieruchomość, może być ona przydatna w procesie ubiegania się o tak zwaną pożyczkę hipoteczną. Jest to produkt finansowy oferowany przez bardzo wiele banków. Specyfika takiej pożyczki polega na tym, iż nieruchomość, która jest w naszym posiadaniu, staje się zastawem. Dzięki tak pokaźnemu zabezpieczeniu, bank może udzielić nam pożyczki na bardzo korzystnych warunkach. Jednym z nich są stosunkowo niskie odsetki, innym długi okres kredytowania, wynoszący aż do 30 lat.
Pożyczkę hipoteczną możemy w zasadzie przeznaczyć na dowolny cel, więc jeśli chcielibyśmy zainwestować w coś innego, niż nieruchomość, oczywiście również możemy to zrobić. Oczywiście najlepiej, jeśli będzie to inwestycja pewna, niewiążąca się z ryzykiem utraty pieniędzy. Pożyczka hipoteczna jest pożyczką pod zastaw, jeśli zatem przestaniemy ją spłacać, możemy stracić dach nad głową.

Kiedy inwestycja w ziemię się opłaca?
Inwestowanie w zakup ziemi jest dobrym rozwiązaniem, ale tylko w przypadku, jeśli naprawdę znamy się na tym zagadnieniu. Dlatego jest to opcja wybierana w szczególności przez doświadczonych rolników albo przez osoby, które mają wiedzę z zakresu kupowania i dostosowywania gruntów do statusu działek budowlanych. Często wybieraną opcją są tu specjalne kredyty na zakup ziemi. Można je spotkać na przykład w ING Banku Śląskim, BGŻ lub BZ WBK. Oferty banków oferujących kredyty na zakup gruntów są różne. Zależy też, czy mamy zamiar kupić ziemię rolną, czy może grunty budowlane. Z reguły placówki bankowe dają dość elastyczne możliwości i przystosowują ofertę do indywidualnych potrzeb klienta.

Kredyty inwestycyjne dla rozwijających się firm
Osoby prowadzące własną firmę często chcą jeszcze bardziej rozwinąć skrzydła i zainwestować w jej rozwój. Poszerzenie działalności o kolejną gałąź, chęć zwiększenia obrotów poprzez zwiększenie produkcji, zakup nowoczesnych maszyn, dodatkowe działania marketingowe – to wszystko zabiegi, które wymagają nakładów finansowych. W takim wypadku można pomyśleć o zaciągnięciu kredytu dla firm. Taki zastrzyk gotówki może okazać się dobrą inwestycją w przyszłość naszego przedsiębiorstwa. Kredyty i pożyczki dla firm oferowane są przez liczne banki oraz instytucje parabankowe. Różnią się od siebie przystępnością, wysokością oraz celem. Zawsze należy brać pod uwagę specyfikę własnej firmy oraz jej realne możliwości rozwoju. Bierzmy tylko pożyczki, które na pewno będziemy w stanie spłacić.

Pomocna pożyczka na przyszłość w instytucjach pozabankowych
Inwestycja w dobry interes daje szansę na lepszą przyszłość dla nas i naszej rodziny. Najważniejsze to postępować mądrze i nie pakować się w niepewne biznesy. W przypadku, kiedy mamy szansę zainwestować w opłacalny interes, mamy już na swoim koncie zaciągnięte kredyty, ale do ostatecznej realizacji celu brakuje nam kilku lub kilkunastu tysięcy złotych, można zainteresować się ofertą pożyczkową jakiejś solidnej, bezpiecznej firmy prywatnej. Oferty placówek pozabankowych są niekiedy bardzo przyzwoicie skonstruowane, dają klientom dobre warunki oraz zapewniają proste, przejrzyste zasady. Dobrą stroną tego typu ofert jest też błyskawiczne tempo udzielania pożyczek. Ma to niebagatelne znaczenie zwłaszcza w przypadku, kiedy trafia nam się dobry biznes i na gwałt potrzebujemy dodatkowej gotówki.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>