Co warto wiedzieć o pożyczkach bez formalności?

Niemal każda pozabankowa instytucja finansowa deklaruje, że wsparcie z jej strony jest nie tylko atrakcyjne, ale i naprawdę szybkie. Okazuje się jednak, że korzystający z niego klienci mają na ten temat swoje własne zdanie. Gdy pyta się ich o to, czym charakteryzuje się pomocna pożyczka bez formalności, najczęściej wskazują na pożyczki udzielane przez Internet, one też znajdują się w centrum ich zainteresowania zawsze, gdy gotówka jest potrzebna naprawdę szybko.

Kiedy brak formalności ma największe znaczenie?
Bez względu na to, czy staramy się o kredyt gotówkowy, czy też o kredyt hipoteczny, irytuje nas każdy kolejny dzień, który marnujemy oczekując na ostateczną decyzję. Zawsze wydaje się nam, że bank może robić więcej w naszej sprawie i trudno jest nam uwierzyć, że ewentualne opóźnienia wcale nie są konsekwencją złej woli jego pracowników. Trudno zatem nie zgodzić się z tym, że do wsparcia finansowego bez zbędnych formalności dążymy zawsze, na początku dwudziestego pierwszego wieku jesteśmy bowiem szczególnie świadomi tego, jak duże znaczenie ma upływający. Istnieją jednak sytuacje, w których pieniądze są nam potrzebne szybciej niż zazwyczaj i to właśnie wówczas jesteśmy skłonni nie tylko docenić pożyczkę bez formalności, ale również zgodzić się na pewne ograniczenia z nią związane.
Osoby, które liczą na maksymalne uproszczenie formalności to w dużej mierze pożyczkobiorcy wykorzystujący wsparcie finansowe do łatania kolejnych dziur w domowym budżecie. Gdy uświadamiamy sobie, że brakuje nam pieniędzy na opłacenie rachunków, zaczynamy doceniać szybkość działania pożyczkodawcy, każdy dzień zwłoki to bowiem widmo odsetek powiększających i tak dość spektakularne długi. O formalnościach wolimy też zapomnieć wówczas, gdy na horyzoncie majaczy nam okazja – wczasy last minute, rower w promocyjnej cenie albo możliwość wykupienia biletów na ciekawe wydarzenie muzyczne w przedsprzedaży. Mówimy o dobrach luksusowych, bez których z pewnością moglibyśmy się obejść i które, same w sobie, nie powinny być dla nas argumentem przemawiającym za tym, aby brać na swoje barki zobowiązania finansowe. Skoro jednak wejście w ich posiadanie ma być w danym momencie bardziej opłacalne niż kiedykolwiek indziej, można zaryzykować zwiększenie kosztu o ten, który generuje pomocna pożyczka bez formalności. Szybkość działania pożyczkobiorcy jest też ceniona wówczas, gdy w grę wchodzi zdrowie i życie, nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o nas samych, czy też o naszych najbliższych. W sytuacji, w której leki maja być podane natychmiast, trudno o kontemplowanie pożyczki i zastanawianie się nad tym, jaka jest jej rzeczywista cena.

Jakie są koszty złagodzenia wymogów formalnych?
Liczba podmiotów oferujących nam pożyczki bez formalności rośnie, znajdując się w szczególnie trudnej sytuacji nie musimy więc obawiać się o to, że nie uzyskamy wsparcia, którego potrzebujemy. Jeżeli jednak myślimy, że jest to wsparcie bezwarunkowe, jak najszybciej powinniśmy pożegnać się z tego rodzaju nadziejami. Pożyczkodawcy nie oczekują już od nas podpisywania weksli in blanco, aby mieć pewność, że nie nadużyjemy ich zaufania, potrafią jednak skutecznie zabezpieczyć się przed taką ewentualnością.
Śledząc zapisy umowy przedstawianej osoby zainteresowanej pożyczką bez formalności bez trudu można zorientować się, że nie jest to rozwiązanie tanie. Okazuje się przy tym, że na wysokość pożyczki nie wpływa jedynie oprocentowanie nominalne, te bowiem, w zdecydowanej większości przypadków, znajduje się na przyzwoitym poziomie. Złagodzenie wymogów stawianych pożyczkobiorcy skutkuje większą liczbą kosztów dodatkowych, powinniśmy więc liczyć się z tym, że nie będą się one ograniczały do prowizji i opłaty administracyjnych. Wśród kosztów, jakimi możemy zostać obciążeni decydując się na pożyczkę bez formalności, znajdują się i te, które są pobierane w przypadku braku terminowej spłaty rat. Może się też okazać, że w przypadku rozwiązania umowy z parabankiem zostaniemy zobligowani do zwrócenia kwoty znacznie większej niż ta, którą pożyczyliśmy.

Czy warto sięgać po pożyczki bez formalności?
W określonych przypadkach pytanie o zasadność korzystania z pożyczki bez formalności ma jedynie hipotetyczne znaczenie, nie ma bowiem mowy o innym sposobie rozwiązania naszych problemów finansowych. Nie brakuje jednak osób, w przypadku których taka forma wsparcia jest świadomym wyborem, nie zaszkodzi więc, jeśli osoby te zastanowią się nad tym, na ile jest to wybór słuszny.
Zdecydowana większość firm udzielających pożyczek bez formalności postępuje uczciwie, jeszcze przed zaciągnięciem zobowiązania możemy więc zapoznać się z jego konsekwencjami. Poznajemy nie tylko wysokość raty, którą będziemy musieli spłacić, ale także koszt ewentualnych zaległości z naszej strony, nie możemy więc mówić o tym, że jesteśmy ofiarami nieuczciwych praktyk pracowników parabanku.
Sama atrakcyjność pożyczki bez formalności jest z pewnością mniejsza niż ta, z którą mamy do czynienia w przypadku kredytu gotówkowego. Nie możemy jednak zapominać o tym, że inne są również korzyści płynące z obu form wsparcia. Jeśli zatem zdajemy sobie sprawę z ewentualnego ryzyka i wiemy, że jesteśmy w stanie je ponieść, pożyczka bez formalności jest rozwiązaniem, którym powinniśmy się zainteresować.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>