Blaski i cienie pożyczki dla handlowców

Prowadząc firmę należy liczyć się z tym, że może ona generować koszty na tyle duże, że uporanie się z nimi będzie czynnością skomplikowaną. Niekiedy obciążenia są tak poważne, że grożą zachwianiem stabilności finansowej przedsiębiorstwa, a przecież nie można zapominać i o tym, że właściciel firmy nie może liczyć na zbyt duże wsparcie z zewnątrz. Na szczęście, w dwudziestym pierwszym wieku pierwszy poważniejszy kryzys finansowy nie oznacza wcale, że musimy pożegnać się z marzeniem o własnym biznesie. Tam, gdzie zawodzą banki, do głosu dochodzą pozabankowe instytucje finansowe, a ich oferta jest coraz bardziej interesująca.

Źródła popularności pożyczek dla handlowców
Tym, co sprawia, że pożyczka dla handlowców coraz rzadziej szokuje, a coraz częściej jest przyjmowana przez nas z dużą życzliwością jest przede wszystkim konieczność jej zaciągania. Banki nie są nastawione negatywnie do osób, które myślą o własnym biznesie, już same przepisy, które je obowiązują sprawiają jednak, że łatwiej jest im wspierać podmioty z wieloletnią historią niż te firmy, które stawiają swoje pierwsze kroki na rynku. Tymczasem liczba nowych firm systematycznie wzrasta, kwestią czasu wydawało się więc pojawienie się podmiotów, które zechcą się o nie upomnieć.
O popularności pożyczek dla firm mówi się również dlatego, że są one bardzo opłacalne. Jest to jeden z tych produktów finansowych, który może przynieść rzeczywiste korzyści każdej z jego stron. Pożyczkobiorca znajduje w końcu podmiot zainteresowany udzieleniem mu wsparcia, pożyczkodawca może zaś liczyć na dwa rodzaje zysków. Jest w stanie zaproponować korzystne dla siebie warunki i ma duże szanse na to, że pożyczka i tak zostanie spłacona w terminie, nie bez znaczenia jest jednak i to, że często zyskuje wiernych klientów, którzy nie rezygnują z jego usług nawet w tym momencie, w którym stają się atrakcyjni dla banków i mają prawo oczekiwać wsparcia z ich strony.

Zalety pożyczki dla handlowców
1. Brak zbędnych formalności
Korzystając ze wsparcia parabanku przedsiębiorca nie musi przygotowywać biznesplanu i argumentować na wiele sposobów potrzeby zdobycia dodatkowych środków finansowych. Co więcej, w zdecydowanej większości przypadków nie musi nawet wyjaśniać, w jaki sposób zamierza z nich korzystać. Pożyczkodawcę interesuje przede wszystkim to, aby zobowiązanie było regulowane w terminie, inne kwestie pozostawia więc swojemu klientowi nie ingerując w nie.
2. Krótki czas oczekiwania na decyzję
Każdy, kto starał się o kredyt dla firm w banku wie, jak żmudnym i wyczerpującym procesem potrafi być weryfikacja złożonego wniosku. Oczywiście, nie ma w tym złośliwości pracowników instytucji tego typu, bez względu bowiem na to, jak bardzo życzliwie byłyby one nastawiane do młodego biznesmena, muszą przestrzegać dość rygorystycznych przepisów. Tymczasem kodeks cywilny jest znacznie bardziej liberalny niż przepisy prawa bakowego, licząc na pożyczkę w pozabankowej instytucji finansowej mamy więc prawo oczekiwać, że zostanie nam ona przyznana nawet kilkadziesiąt minut po złożeniu wniosku.
3. Brak obowiązku stawiania się w siedzibie parabanku
Osoby, które prowadzą własny biznes od niedawna, z reguły nie mogą pozwolić sobie na zatrudnienie zbyt dużej liczy pracowników. Przeciwnie, wiele obowiązków muszą wykonywać samodzielnie i niemal nigdy nie mogą pochwalić się tym, że pracują zaledwie osiem godzin w ciągu dnia. Trudno dziwić się zatem, że irytuje je konieczność odwiedzania kolejnych urzędów i stania w długich kolejkach zwłaszcza, że trudno dziś o przedsiębiorcę, który nie korzystałby ze stałego dostępu do Internetu. Pożyczki dla handlowców mają zaś ten plus, że często można z nich korzystać bez konieczności wychodzenia z domu, wniosek można więc złożyć nie odrywając się od innych obowiązków. To ogromne ułatwienie, które jest wysoko cenione.
4. Możliwość negocjacji
Niekiedy możemy usłyszeć o tym, że pożyczki dla przedsiębiorców nie są tak korzystne, jak kredyty, charakteryzuje je bowiem wysokie oprocentowanie i wielość dodatkowych opłat. Okazuje się jednak, że wówczas, gdy w grę wchodzą przedstawiciele świata biznesu, osoby odpowiadające za pożyczki wykazują się dużym liberalizmem. Przed podpisaniem umowy przedsiębiorca może zatem negocjować warunki, na jakich będzie ona przyznana, okazuje się przy tym, że niemal nigdy nie stoi w trakcie ich trwania na straconej pozycji.

Wady pożyczek dla handlowców
1. Stosunkowo niskie kwoty
Decydując się na pożyczkę dla firm musimy liczyć się z tym, że nie będzie to wsparcie imponujące z uwagi na swoją wielkość. Wynika to jednak przede wszystkim z jego charaktery, mamy bowiem do czynienia z produktem, który charakteryzuje szybkość i minimum formalności. Jedyną szansą na podwyższenie kwoty pożyczki jest stała współpraca z parabankiem.
2. Koszty dodatkowe
Bez względu na to, co mówią nam kolejne reklamy musimy liczyć się i z tym, że pożyczka dla handlowców jest związana z kosztami dodatkowymi, które w istotny sposób zwiększają wysokość kwoty niezbędnej do spłacenia. Koszty te można negocjować, banki ciągle jednak są w stanie zaproponować bardziej atrakcyjne rozwiązania.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>