Blaski i cienie pożyczki bez BIK

Czy zła historia kredytowa skazuje nas na konieczność zapomnienia o jakimkolwiek wsparciu finansowym pochodzącym z instytucji prowadzącej tego rodzaju działalność? Teoretycznie, tak właśnie powinno być, skoro bowiem nie potrafiliśmy wywiązywać się z zobowiązań finansowych w terminie, trudno uznawać nas za wyjątkowo wiarygodnych klientów. Czy jednak takie podejście zawsze się sprawdza i nigdy nie jest krzywdzące? Osoby, które mają problemy z BIK (Biurem Informacji Kredytowej) nie zawsze ponoszą za nie pełną odpowiedzialność, trudno nie zgodzić się więc z tym, że często zasługują na jeszcze jedną szansę. Może nią być pomocna pożyczka bez BIKu, warto więc dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat.

Gdzie szukać informacji o pożyczce bez BIK?
Nietrudno domyślić się, że zła historia kredytowa w zdecydowanej większości przypadków przyczynia się do tego, że nasze relacje z bankiem bardzo się komplikują, nie możemy więc liczyć na zrozumienie ze strony jego pracowników. Nie wynika to zresztą z ich złej woli, a przede wszystkim z konstrukcji polskiego prawa, te bowiem nakłada na nich obowiązek weryfikowania historii kredytowej swoich klientów. Jeśli zatem potrzebujemy wsparcia finansowego, a jednocześnie mamy świadomość tego, że informacje na nasz temat gromadzone przez BIK nie stawiają nas w najlepszym świetle, liczmy się z tym, że nasz wniosek o wsparcie z banku zostanie odrzucony.
Nie oznacza to jednak, że nasze szanse na wsparcie finansowe są ograniczone do zera, tam bowiem, gdzie pracownicy banków mają związane ręce, do akcji wkraczają osoby zatrudnione przez pozabankowe instytucje finansowe. Już w tym miejscu wypada jednak poczynić pewne zastrzeżenie, nie powinniśmy bowiem zapominać o tym, że nie wszystkie firmy udzielające pożyczek pozabankowych są tak samo liberalne. Jeszcze przed podjęciem kroków mających prowadzić ku nawiązaniu współpracy warto więc zorientować się, czy mamy szansę na pożyczkę, w innym wypadku bowiem jedynie zmarnujemy swój czas. Na szczęście, informacja na temat tego, jaki jest stosunek parabanku do pożyczek bez BIK jest podawana zawsze, gdy tylko wykażemy nią zainteresowanie, nie musimy więc obawiać, że znalezienie podmiotu gotowego nam pomóc będzie trudne. Co więcej, w Internecie nie brakuje stron, które są poświęcone tylko takim pożyczkom, odwiedzając je może więc liczyć na wyczerpujące informacje na temat warunków współpracy.

Zalety pożyczek bez BIK
Czy pożyczki bez BIK są potrzebne? Z tym, że ich istnienie ma sens zgadzają się nie tylko osoby, które nie mogą pochwalić się dobrą historią kredytową, ale nawet niektórzy ekonomiści. Nie da się ukryć, że znalezienie się na liście osób niewiarygodnych z punktu widzenia pracowników banków nie jest trudne, niejednokrotnie okazuje się więc, że osoby, które nie mają już szans na kredyt, nie są wcale standardowymi dłużnikami, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z uwagi na własną lekkomyślność.
Ich największą zaletą jest sama dostępność, docenić wypada jednak i to, że instytucje, które ich udzielają nie przedłużają niepotrzebnie czasu, który jest potrzebny na rozpatrzenie złożonego wniosku. Bardzo często okazuje się więc, że oczekiwanie na wsparcie finansowe nie trwa dłużej niż kilka godzin, a sama dokumentacja niezbędna do uzyskania pożyczki jest ograniczona do minimum tak, aby niepotrzebnie nie komplikować życia osobie liczącej na tego rodzaju wsparcie. Osoby zaciągające pożyczki bez BIK zwracają uwagę i na to, że są one przyznawane na coraz bardziej czytelnych zasadach, jeśli więc ich poszukiwania będą prowadzone z pewnym zaangażowaniem, istnieje szansa na to, że warunki uzyskania wsparcia finansowego wcale nie będą wyjątkowo trudne do zaakceptowania.

Wady pożyczek bez BIK
Największym problemem osób decydujących się na pożyczki bez BIK jest rygorystyczne podejście typowe dla podmiotów zajmujących się ich udzielaniem. Same warunki, na jakich przyznawane jest tego rodzaju wsparcie są gorsze nie tylko od tych, jakie proponują udzielające kredyty banki. Pożyczki bez BIK są zdecydowanie mniej opłacalne niż większość innych pożyczek podatkowych, prawdziwe problemy pojawiają się zaś w tym samym momencie, w którym okazuje się, że spłata zobowiązania staje się wyzwaniem niemożliwym do zrealizowania. Oczywiście, w interesie firmy udzielającej takiego wsparcia leży przede wszystkim odzyskanie swoich pieniędzy, a nie zrujnowanie nam życia, możemy mieć jednak pewność, że konsekwentne odmawianie współpracy sprawi, że zła historia kredytowa przestanie być naszym najpoważniejszym problemem.

Pożyczka bez BIK – brać, czy nie?
Trudno nie zgodzić się z tym, że niebezpieczne są nie produkty finansowe, ale sposób, w jaki z nich korzystamy. Nie da się przy tym zaprzeczyć temu, że stwierdzenie to sprawdza się znakomicie wówczas, gdy w grę wchodzi pożyczka bez BIK. Często jest ona jedynym rozwiązaniem, które może ustrzec nas przed poważnymi problemami i w takiej sytuacji zaciągnięcie takiego zobowiązania jest w pełni uzasadnione. Może się jednak okazać, że to ona stanie się początkiem prawdziwych kłopotów. Jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc starannie przeanalizować tak jej dobre, jak i złe strony.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>