Najciekawsze rodzaje kredytów bankowych

Nie trzeba nawet zbyt dobrze orientować się w całej tej dziedzinie aby doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że banki i kredyty dosłownie zawsze idą ze sobą w parze. Usługi te należą do zdecydowanie najbardziej podstawowych obszarów działalności każdego banku, przez co aktualnie stanowią one bardzo rozbudowaną kwestię. Jest to oczywiście doskonała wiadomość dla każdego z nas, bowiem usługi te odznaczają się już tak ogromnym zróżnicowaniem, że dosłownie zawsze będziemy w stanie znaleźć wśród nich coś faktycznie dla nas idealnego, niezależnie nawet od naszych indywidualnych potrzeb. Istnieje kilka podstawowych ich rodzajów, które zazwyczaj są przygotowywane z myślą o konkretnych sytuacjach oraz wymaganiach kredytobiorców; zdecydowanie warto zatem zapoznać się nimi nieco bliżej oraz poznać przynajmniej ogólną ich charakterystykę. Nawet minimalna wiedza tego typu może być dla nas niesamowicie wręcz przydatna, bowiem dzięki temu w razie potrzeby od razu będziemy wiedzieli, jakich kredytów powinniśmy dla siebie szukać.

Kredyty gotówkowe

Kredyt gotówkowy jest prawdopodobnie najprostszym i najbardziej podstawowym produktem, z jakim spotkamy się w ofercie każdego profesjonalnego banku. Jest on przeznaczony dla osób potrzebujących nieco mniejszych sum pieniędzy, którym równocześnie zależy na czasie i jak największej prostocie usługi, z której korzystają. Istotną zaletą takich kredytów jest to, że nie wymagają one od nas załatwiania właściwie żadnych skomplikowanych formalności; różnią się one jednak od tych pozabankowych, bowiem w tym przypadku konieczne jest udokumentowanie swoich dochodów. Kredyty gotówkowe dają nam przy okazji pełną dowolność jeżeli chodzi o cel, na jaki wydamy nasze pieniądze. Jeśli zatem korzystamy z oferty banku który udzieli nam takiego kredytu w krótkim czasie, to może to być nawet ciekawa propozycja w obliczu nagłych, nieoczekiwanych zakupów. Należy jednak brać pod uwagę to, że przy kredytach gotówkowych spotkamy się zazwyczaj z dość wysokim oprocentowaniem – to realne w skali rocznej może przekraczać nawet 20%. Z tego też powodu zawsze powinniśmy podchodzić do takich rzeczy z odpowiednią rezerwą i nie korzystać z nich zbyt lekkomyślnie.

Kredyt samochodowy

Możliwość korzystania z rzeczywiście idealnego dla siebie samochodu bez wątpienia jest niezwykle ważną kwestią dla każdego, kto w życiu codziennym chciałby cieszyć się zadowalającym poziomem wygody. Równocześnie jednak ceny niektórych modeli z wyższej półki są po prostu dość wysokie, przez co nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na coś w stu procentach spełniającego wszystkie jego oczekiwania – właśnie w takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam tutaj kredyt samochodowy. Jest to fantastyczna propozycja przede wszystkim dla osób, dla których takich samochód stanowi jednocześnie źródło zarobków, takich jak na przykład taksówkarze czy właściciele firm, ale z takich pieniędzy może oczywiście korzystać każdy z nas. Warto pamiętać o tym, że w czasie pożyczania pieniędzy na ten cel istnieje wiele ograniczeń, z racji których w rzeczywistości taki samochód nie jest w 100% nasz. Chodzi tutaj przede wszystkim o ubezpieczenie: w wielu przypadkach banki wymagają wpisywania ich do dowodu rejestracyjnego pojazdu jako współwłaściciela; w taki sposób w razie jakiegokolwiek wypadku drogowego część pieniędzy wypłaconych przez firmę ubezpieczeniową trafia właśnie do niego. Oprocentowanie w tych kredytach wynosi zwykle około 10%, ale wiele zależy tutaj od kwestii takich jak wiek, marka czy stan techniczny pojazdu który zamierzamy kupić.

Kredyty hipoteczne

Kredyty te zakładają przekazanie kredytobiorcy bardzo dużych pieniędzy potrzebnych na zakup nieruchomości lub działki. Korzysta z tego całe mnóstwo ludzi, bowiem jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce zapewnić sobie idealne dla siebie miejsce do mieszkania – szczególnie w przypadku, gdy znajdziemy ofertę z faktycznie atrakcyjnym oprocentowaniem. Otrzymanie takiego kredytu pod wieloma względami nie jest jednak proste, bowiem banki wymagają tu zazwyczaj przechodzenia przez szereg skomplikowanych formalności oraz posiadania nienagannej zdolności kredytowej. Oprócz tego warto pamiętać, że zazwyczaj czas ich spłacania jest bardzo długi i wynosi nawet kilkadziesiąt lat; przez cały ten czas jesteśmy niejako związani do danej nieruchomości. Jeśli ktoś chce zatem z tego skorzystać to powinien być w stu procentach pewien co do tego, że taka nieruchomość jest mu rzeczywiście potrzebna.

Inne propozycje

Oczywiście, opisane tutaj rodzaje kredytów stanowią jedynie początek bardzo długiej listy usług z jakimi spotkamy się obecnie w ofercie właściwie każdego banku. Coś ciekawego dla siebie znajdą tu również przedsiębiorcy czy osoby borykające się z innymi zobowiązaniami finansowymi. Zawsze jednak warto podchodzić do takich rzeczy z jak największą ostrożnością, bowiem banki często lubią kusić nas swoimi atrakcyjnymi ofertami, ale w rzeczywistości łatwo jest tutaj wpaść w prawdziwą pułapkę zadłużenia. Korzystanie z jakichkolwiek kredytów jest w pełni uzasadnione właściwie jedynie wtedy, kiedy takie pieniądze są nam faktycznie koniecznie potrzebne i mamy pewność co do tego, że będziemy w stanie terminowo wywiązać się z zaciągniętych w taki sposób zobowiązań.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>